Wesprzyj KPH

18 lipca Mirosława Makuchowska reprezentowała Kampanię Przeciw Homofobii na spotkaniu z Marszałkinią Sejmu Ewą Kopacz. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci 14 organizacji i grup nieformalnych wchodzących w skład koalicji „Partnerstwo dla związków”.

 
Do spotkania doszło, po konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie przez MNW i KPH, w trakcie której zaapalowano do  Marszałkini o dialog i spotkanie z przedstawicielami organizacji LGBT. Po konferencji w  biurze Marszałkini zostały złożone 2 petycje  popierającą związki partnerskie (podpisana przez 32 organizacje pozarządowe, oraz 7 tyś.osób prywatnych).

W trakcie spotkania Pani Marszałkini wyraziła poparcie dla kilka  postulatów z projektów ustaw o związkach partnerskich, z czego wymieniła: dostęp do informacji medycznej i decydowaniu o leczeniu partnera/partnerki, dziedziczenie ustawowe, możliwość odmowy składania zeznań w postępowaniu sądowym (dotyczącym partnera/partnerki). Poparła też uregulowanie tych kwestii w formie jednej ustawy.

Marszałek nie chciała jednak zdeklarować, mimo kilkakrotnie zadanego pytania, czy na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się 24 lipca, będzie głosować za czy przeciw ustawom. Uzasadniła to niepełną znajomością treści projektów.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?