Wesprzyj KPH

Maciek Nabrdalik, fotograf prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo, wielokrotnie nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii, pracuje obecnie nad kolejnym albumem. Bohaterkami i bohaterami serii zdjęć planuje uczynić osoby LGBT żyjące w Polsce.  Ty również możesz stanąć przed jego obiektywem dołączając do grona osób, których zdjęcia opublikowane zostaną w najnowszej książce Nabrdalika.

Tak o swoim projekcie mówi sam Nabrdalik – “Zajmuję się fotografią dokumentalną. Zaczynam właśnie rozległy projekt o polskiej społeczności LGBT. Nie zamierzam powielać stereotypów (…). Chcę dotrzeć do osób, które podzielą się swoim życiem. Jego radościami  i problemami, wynikającymi z bycia sobą w dzisiejszej Polsce”. Zdjęcia, które wykona Maciej zostaną wydane w postaci książki, a każdej fotografii towarzyszyć będzie tekst napisany przez partnerkę fotografa, Agnieszkę Nabrdalik.  Publikacja w pierwszej kolejności będzie dystrybuowana na terenie USA. Planowana jest również edycja polska. Do udziału w sesji fotograficzne zaproszone są zarówno osoby, które chcą pokazać twarz, jak i te, które pragną pozostać anonimowe.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wysłanie maila na adres: lgbt@nabrdalik.com

Biogram Maćka Nabrdalika:

Fotograf prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo. Wielokrotnie nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii, w tym World Press Photo (2014), Pictures of the Year International (2013, 2011), NPPA The Best of Photojournalism (2012, 2011, 2010). Autor Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2007, laureat nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Juror konkursów Grand Press Photo, National Geographic, Planete DOC Film Festival.  Jego zdjęcia prezentowane były na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Grecji, Polsce. Wraz z żoną, Agnieszką Nabrdalik, jest autorem książki „Nieodwracalne”, poświęconej więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych.  Stypendysta Nieman Fellowship na Harvardzie 2016/2017.

www.nabrdalik.com

www.viiphoto.com

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?