Wesprzyj KPH

Wystartowała druga edycja ogólnoeuropejskiego badania dotyczącego lesbijek, gejów, biseksualnych,  transpłciowych, interpłciowych, a także niebinarnych oraz innych osób płciowo nienormatywnych. Weź w nim udział!

Poza sporadycznymi doniesieniami prasowymi na temat dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych, trans i osób  interpłciowych (LGBTI), istnieje bardzo mało porównywalnych danych zebranych w całej Unii Europejskiej na temat codziennych doświadczeń osób LGBTI odnośnie dyskryminacji.

Weź udział w badaniu – wypełnij ankietę dostępną TUTAJ

W celu wsparcia ustawodawstwa dotyczącego polityki społecznej i równego traktowania, Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) uruchomiła ogólnoeuropejskie badanie LGBTI z kwestionariuszem, który jest dostępny online, aby zebrać opinie gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych w wieku powyżej 15 roku życia żyjących w Unii Europejskiej, Serbii i Macedonii Północnej.

Twoje uczestnictwo w tym badaniu jest bardzo ważne, a podane przez Ciebie odpowiedzi będą przetwarzane w sposób anonimowy, także dla nikogo nie będzie możliwe rozpoznanie Twoich odpowiedzi podczas prezentacji wyników.

Na podstawie wyników badania, zarówno krajowi i europejscy decydenci polityczni, jak i organizacje pozarządowe lub instytucje społeczeństwa obywatelskiego będą mogły lepiej zaadresować swoje strategie i działania na rzecz wspierania społeczności LGBTI, tak, aby żyły i swobodnie wyrażały siebie bez dyskryminacji. Chcąc nadać wynikom badania większej wagi, Europejski sondaż LGBTI liczy na udział licznej i zróżnicowanej grupy lesbijek, gejów, osób biseksualnych,  osób transpłciowych i interpłciowych z poszczególnych krajów. To druga edycja europejskiej inicjatywy, która pozwoli zebrać doświadczenia LGBTI w ramach największych badań przeprowadzonych w tej dziedzinie.

Twoja historia ma znaczenie

www.lgbtisurvey.eu/lgbti

Niniejsze badanie zostało zlecone przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA). Za kwestie techniczne odpowiada Agilis, firma doradcza z zakresu badań statystycznych, zaś za komunikację – organizacja Homo Evolution na co dzień zajmująca się komunikacją w ramach społeczności LGBTI.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?