Wesprzyj KPH

Rafał Trzaskowski zadeklarował podpisanie programu na rzecz społeczności LGBT+ w Warszawie najpóźniej w styczniu 2019 r. Zobowiązanie padło na spotkaniu Rafała Trzaskowskiego z organizacjami LGBT+.

W spotkaniu oprócz prezydenta-elekta uczestniczył Paweł Rabiej, kandydat na wiceprezydenta oraz sztabowcy, a ze strony organizacji – przedstawiciele i przedstawicielki Miłość Nie Wyklucza, Lambdy Warszawa, Kampanii Przeciw Homofobii, Fundacji Trans-Fuzja i Fundacji Wolontariat Równości.

Rafał Trzaskowski w trakcie spotkania, które odbyło się 9 listopada podtrzymał chęć podpisania zobowiązania, po weryfikacji deklaracji stworzonej w czasie kampanii wyborczej. Ustalono, że stanie się to nie później niż w styczniu 2019 r. Organizacje zaznaczyły, że ujęte w deklaracji sprawy są niezbędnym minimum do zrealizowania przez nowe władze Warszawy, a priorytetowym zagadnieniem jest realizacja hostelu interwencyjnego w innowacyjnym modelu sięgającym po rozwiązania ekonomii społecznej.

W trakcie kampanii wyborczej umawialiśmy się z warszawską Koalicją Obywatelską na odważne działania, w tym ponowne utworzenie w Warszawie hostelu interwencyjnego w innowacyjnym modelu pozwalającym na jego znaczące lub całkowite samofinansowanie – komentuje Oktawiusz Chrzanowski, członek zarządu Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Prezydent-elekt zaznaczył natomiast wagę i konieczność działań swojego ratusza w obszarze edukacji antydyskryminacyjnej.

Przedstawicielki i przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej i organizacji zgodzili się co do konieczności resetu wspólnych prac miasta i społeczności LGBT+ w Warszawie po zaprzysiężeniu Rafała Trzaskowskiego na prezydenta. Organizacje LGBT+ zapowiedziały również publiczne informowanie społeczności o wspólnych poczynaniach z ratuszem dotyczących realizacji zobowiązania prezydenta, aby każdy mógł dowiedzieć się, jak władze wywiązują się ze swoich obietnic wobec społeczności.

Cieszymy się ze spotkania i trzymamy prezydenta-elekta za słowo – dodaje Yga Kostrzewa, rzeczniczka prasowa Lambdy Warszawa.

Punktem wyjścia do spotkania było przedwyborcze zobowiązanie Rafała Trzaskowskiego do podpisania wypracowanego przez przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej i organizacji społecznych programu Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja dla warszawskiej społeczności LGBT+. Prace warszawskiej KO wraz z organizacjami trwały od czerwca do sierpnia na podstawie programu samorządowego stworzonego przez Miłość Nie Wyklucza. Ostatecznie zobowiązanie przybrało kształt deklaracji programowej Rafała Trzaskowskiego wobec społeczności LGBT+ w Warszawie, której kandydat nie podpisał jednak przed wyborami. Treść deklaracji znajduje się TUTAJ

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?