Wesprzyj KPH

Trwa nabór do kolejnej edycji Akademii Zaangażowanego Rodzica – cyklu bezpłatnych warsztatów skierowanych do matek i ojców osób LGB, czyli lesbijek, gejów i osób biseksualnych. Pierwsze zajęcia już w kwietniu.

Akademia Zaangażowanego Rodzica to prowadzony przez Kampanię Przeciw Homofobii cykl sześciu weekendowych warsztatów skierowanych do rodziców, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w obszarach związanych z orientacją psychoseksualną i tożsamością płciową oraz nabrać swobody w rozmawianiu na te tematy. Warsztaty organizowane są przede wszystkim po to, aby rodzice przestali się bać i żeby lepiej porozumiewali się z własnym dzieckiem, a jednym z ich głównych celów  jest zachęcenie rodziców do włączenia się w działania na rzecz poprawy sytuacji osób LGBT w Polsce. „Proponujemy uczestniczkom i uczestnikom określony program, ale doświadczenie czterech lat nauczyło nas, że najważniejsza jest dla nich inspiracja, jaką rodzice czerpią od siebie nawzajem. Troski, którymi mogą się podzielić maleją, a radości odczuwane są w dwójnasób” – tak o AZR mówi prowadząca Akademię, trenerka Katarzyna Remin. Potwierdzają to słowa absolwentki AZR, Anny Skalskiej – „Okazało się, że wiele doświadczeń mamy wspólnych i mimo, że każdy z nas inaczej przeżywa tę sytuację to fakt, że razem przez coś przechodziliśmy – każdy w swoim czasie – bardzo nas łączy. Zaprzyjaźniliśmy się, czujemy się dobrze ze sobą, ufamy sobie nawzajem”. Akademia Zaangażowanego Rodzica  to grupa matek i ojców oddanych nie tylko swoim dzieciom i rodzinie, lecz również dialogowi z szerszym otoczeniem – sprawie społecznej.

Kolejna edycja Akademii Zaangażowanego Rodzica rusza już w kwietniu 2016 roku. Warsztaty odbędą się w Warszawie, są bezpłatne, a organizatorzy pokrywają koszty dojazdu, noclegu i częściowo wyżywienia.

Zgłoszenia i pytania związane z warsztatami prosimy kierować do koordynatorki Akademii, Katarzyny Remin: email: kremin@kph.org.pl, tel. +48 22 423 64 38. Termin nadsyłania zgłoszeń został przesunięty i upływa 25 marca.

Program warsztatów Akademii Zaangażowanego Rodzica:

 • 09/10 kwietnia 2016
  A. Co coming out dziecka zmienia w naszym życiu?
 • 07/08 maja
  A. Wiedza o homoseksualności – aspekty społeczne, zdrowotne i psychologiczne.
 • 11/12 czerwca
  A.  Historia ruchu LGBT w Polsce i na świecie
  B.  Transpłciowość – aspekty psychospołeczne, prawne i medyczne
 • 09/10/11 września
  Warsztat antydyskryminacyjny – stereotypy, uprzedzenia, mechanizm dyskryminacji
 • 08/09 października
  A. Jak godzić wiarę i postawę Kościoła katolickiego z akceptacją własnego dziecka
  B. Regulacje prawne dotyczące LGBT w Polsce i za granicą
 • 05/06 listopada
  A. Kobiety, mężczyźni i cała reszta. Transpłciowość i interpłciowość w ujęciu naukowym
  B. Podsumowanie cyklu warsztatowego

Projekt finansowany jest z środków Fundacji Róży Luksemburg Przedstawicielstwo w Polsce.

 

 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?