Wesprzyj KPH

Warsztaty transinkluzywności

Kampania Przeciw Homofobii pragnie zaprosić do udziału w warsztatach transinkluzywności, które odbędą się w dniach 1-2.06.2013 r. w biurze KPH w Warszawie.

Ideą warsztatu jest zapoznanie uczestników z tematyką transpłciowości (w tym transwestytyczności i transseksualności), interseksualności i queer, edukacji w temacie praw człowieka, budowanie zasobów w kontekście spostrzegania norm jak również przełamywanie ich oraz wytwarzania bezpiecznej przestrzeni oraz skutecznych narzędzi i umiejętności dla włączania osób trans i queer.

Zadania warsztatowe będą miały na celu m.in.: wypracowanie umiejętności włączania tematyki trans do realizowanych projektów, warsztatów i rzecznictwa oraz zmianę perspektywy i umiejętność przekazywania informacji o problemach i sytuacji osób transpłciowych w Polsce.

W ramach warsztatów odbędą się także moduły dotyczące istniejącej legislacji i języka transinkluzywnego, oraz łączenia go z językiem gender-mainstreamingu.

Zapraszamy w szczególności: osoby pracujące zawodowo oraz woluntarystycznie w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób LGB(TQI), trenerki i trenerów antydyskryminacyjnych, edukatorów i edukatorki.

Organizatorzy pokrywają koszty podróży, noclegów oraz obiadów.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń poprzez formularz aplikacyjny do dnia 25.05.2013 r. Informacje o kwalifikacji rozesłane będą do 28.05.2013 r.

Pytania prosimy kierować na adresy: achaber@kph.org.pl lub info@kph.org.pl .

Projekt współfinansowany jest przez Fundację im. Róży Luksemburg.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?