Wesprzyj KPH

W Dzień Praw Dziecka, 20 listopada w Trójmieście rozpocznie się trwający trzy dni VI Festiwal Tęczowych Rodzin. Wydarzeniem tegorocznej edycji będzie inauguracja kampanii społecznej „Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!”. Partnerem festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado jest Kampania Przeciw Homofobii.

W Polsce w tęczowych rodzinach wychowuje się  50 tysięcy dzieci. Ich rodzicami są osoby nieheteroseksualne lub transpłciowe. Rodziny te często mieszkają daleko od siebie, a to uniemożliwia im wspólne spotkania i zabawy. Festiwal ma to zmienić. Jak mówią organizatorzy z Tolerado –  Podczas Festiwalu chcemy stworzyć miejsce, gdzie dzieci gejów i lesbijek będą czuły się bezpiecznie i swobodnie. Gdzie będą mogły pobawić się ze swoimi rówieśnikami – tymi, które mają mamę i mamę i tymi, które mają mamę i tatę. Dlatego na wydarzenia zapraszamy wszystkie rodziny – tęczowe, patchworkowe i tradycyjne, po to abyśmy mogli wspólnie się poznać, porozmawiać i pobawić.

Swoją obecność potwierdziły rodziny z całej Polski. Rodzice z dziećmi przyjadą do Trójmiasta z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Wrocławia i wielu innych miast. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie inauguracja ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz tęczowego rodzicielstwa pt. „Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!”. Towarzyszyć jej będzie premiera wideoklipu opowiadającego historię dwóch dziewczyn, które decydują się na dziecko. W programie VI edycji Festiwalu Tęczowych Rodzin znalazł się również wykład Prof. PAN Joanny Mizielińskiej „Rodziny z wyboru w Polsce” oraz projekcja filmu „Gayby baby”. Po pokazie zaplanowano dyskusję z udziałem sołtyski Grzebieniska – Marzeny Frąckowiak, jej partnerki Doroty Walickiej oraz ich córki. Nie zabraknie również takich atrakcji jak piknik rodzinny z zabawami dla dzieci i czytaniem tęczowych bajek, warsztaty rozwojowe oraz koncert.

Szczegółowe informacje nt. programu IV Festiwalu Tęczowych Rodzin dostępne na www.tolerado.org

plansza

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?