Wesprzyj KPH

Trzecia gala sojuszników i sojuszniczek osób LGBT „Ramię w ramię po równość” za nami. Jak co roku na imprezie Kampanii Przeciw Homofobii pojawił się tłum gwiazd.  Ze sceny przemawiali: Julia Kamińska, Ilona Łepkowska, Rafała Maślak i Michał Kwiatkowski. Na publiczności można było zobaczyć Dodę, Saszan, Agnieszką Włodarczyk, Dorotę Zawadzką i Rafała Jonkisza. Wspaniały koncert dała Aga Zaryan, a galę poprowadziła Odeta Moro. Wręczono również Nagrodę Sojusznika Roku 2016, która trafiła w ręce Czesława Mozila.

Podczas imprezy „Ramię w ramię po równość”, którą zorganizowała Kampania Przeciw Homofobii, mogliśmy usłyszeć historię czterech znanych gwiazd, które podzieliły się swoimi osobistymi historiami. Julia Kamińska opowiedziała historię swojej cioci, którą 80 lat temu „dopadła” miłość od pierwszego wejrzenia. Odwzajemniona! Niestety, jak zauważyła aktorka, nic się w Polsce od tego czasu nie zmieniło i pomimo upływu lat pary żyjące w związkach jednopłciowych nadal  nie mają możliwości zawarcia związku partnerskiego. Po serialowej Brzyduli na scenę weszła królowa polskich seriali, Ilona Łepkowska. Scenarzystka mówiła o wyzwaniu jakim było przekonanie jednej z aktorek do zagrania roli lesbijki. Obecnie podobne problemy zdarzają się znacznie rzadziej i dziś aktorzy chętniej przyjmują podobne role podkreśliła Łepkowska na końcu przemówienia. Po autorce sukcesu „M jak Miłość” i „Barwy szczęścia” przyszedł czas na Rafała Maślaka. Mister Polski zwierzył się ze swoich uprzedzeń, które żywił w stosunku do osób LGBT przed przyjazdem do Warszawy. Podkreślił, że teraz już wie, że nie miały one nic wspólnego z rzeczywistością – Moje nastawienie do gejów i lesbijek całkowicie zmieniło się, kiedy przeprowadziłem się do Warszawy (…) Dziś wiem, że nie ma w tymi nic złego – mówił Maślak. Na koniec na scenie pojawił się Michał Kwiatkowski, którzy urzekł publiczność swoją szczerością i naturalnością. Wokalista, który rok temu wsparł KPH darowizną w wysokości 10.000 zł, skradł serce zgromadzonych gości swoją historią o wspierających go sojusznikach – tacie, dziadku, fryzjerze oraz panu z kwiaciarni, u którego kupuje kwiaty, gdy pokłóci się z narzeczonym. Po występach gwiazd przyszedł czas na wręczenie Nagrody Sojusznika Roku 2016. Jej laureatem został Czesław Mozil – Jestem bardzo wzruszony i bardzo, bardzo dziękuję. To jedna z najważniejszych dla mnie nagród – powiedział muzyk tuż po otrzymaniu nagrody. Część oficjalną, na którą składały się również wystąpienia przedstawicieli ambasady Kanady i Norwegii oraz rządu Flandrii , zamknął koncert Agi Zaryan. Wokalistka zdecydowała się wystąpić na gali charytatywnie, by w ten sposób wyrazić swoje wsparcie dla działalności Kampanii Przeciw Homofobii.

Zobacz zdjęcia gwiazd, które wzięły udział w gali  „Ramię w ramię po równość”

Pierwsza gala „Ramię w ramię po równość” odbyła się dwa lata temu. Wówczas zainaugurowana została kampania społeczna o tej samej nazwie.  Pierwszym głośnym hetero sojusznikiem, który wsparł akcję Kampanii Przeciw Homofobii był Dariusz Michalczewski wyróżniony rok później Nagrodą Sojusznika Roku. Od czasu zaangażowania się słynnego boksera w budowania ruchu osób heteroseksualnych wspierających osoby LGBT, do akcji „Ramię w ramię po równość” dołączyło kilkadziesiąt gwiazd. Wśród nich m.in. Dorota Wellman, Maryla Rodowicz, zespół Lao Chce, Małgorzata Ostrowska, Zbigniew Wodecki, Mela Koteluk czy Marta Jadłonomia Dymek.

Zobacz zdjęcia sojuszników i sojuszniczek z  gali  „Ramię w ramię po równość”

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?