Wesprzyj KPH

KPH otrzymała nagrodę LGBT+ Diamonds Business Awards w kategorii wydarzenie roku, za które uznano Tęczowy Piątek. To dla nas olbrzymie wyróżnienie, z którego jesteśmy bardzo dumni. Pamiętajmy, że Tęczowy Piątek jest możliwy, dzięki organizującym go szkołom. I to właśnie szkołom, które tworzą uczniowie, nauczyciele i rodzice, dedykujemy tę nagrodę – tak sukces KPH skomentował dyrektor organizacji, Slava Melnyk.

Nagrody LGBT+ Diamonds Business Awards zostały przyznane w Polsce po raz pierwszy. Ideą akcji zainicjowanej przez NatWest, jest wspieranie działań propagujących równość i sprawiedliwe traktowanie wszystkich, bez względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową, w każdym miejscu, także w pracy. Wśród tegorocznych nagrodzonych, poza Kampanią Przeciw Homofobii, znaleźli się m.in. firma Nielsen wyróżniona w kategorii  Pracodawca roku, Kuba Piwowar z Google Polska – laureat w kategorii Ambasador osób LGBT+ w biznesie, Dominik Kuc jako Wschodząca gwiazda oraz Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza nagrodzone w kategorii Partnerstwo roku, organizacja pozarządowa.

Międzynarodowe korporacje i organizacje coraz częściej formułują wspólny głos wspierający prawa pracowników i społeczności LGBT+. To dobry znak. Budowa takiego środowiska pracy, w którym każdy jest szanowany i ceniony, to duża odpowiedzialność. Dlatego pierwsza edycja plebiscytu LGBT+ Business Awards w Polsce to szansa podziękowania osobom i organizacjom, które cały czas walczą o tolerancję i równość wśród polskich społeczności – podkreślał w rozmowie z Business Insider Neil Walker, dyrektor NatWest Poland, który jest partnerem akcji (NatWest jest częścią The Royal Bank of Scotland Group).

Gala LGBT+ Diamonds 2018 Business Awards, na której rozdano nagrody,  odbyła się w Warszawie 14 listopada.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?