Wesprzyj KPH

Mieszkańcy Lubartowa przyjęli nas z otwartymi rękoma. Chętnie częstowali się pączkami, rozmawiali i wyrażali swoje poparcie dla działalności KPH – relacjonuje Marcin Rodzinka z Kampanii Przeciw Homofobii, która w Tłusty Czwartek zorganizowała w Lubartowie akcję rozdawania tęczowych pączków.

Kampania Przeciw Homofobii przyjechała do Lubartowa z powodu homofobicznej wystawy Fundacji Życie i Rodzina. Banery zawierające nieprawdziwe informacje nt. osób LGBT zawisł na rynku tuż obok Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Również na rynku odbyła się akcja KPH, w ramach której organizatorzy częstowali przechodniów pączkami i zachęcali do zadawania pytań dotyczących lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Reakcje mieszkańców Lubartowa były bardzo pozytywne. Usłyszeliśmy, że takie inicjatywy jak nasza są w Lubartowie potrzebne  – mówi Mirosława Makuchowska z KPH i dodaje – Wiele osób nie kryło swojego oburzenia w związku z treścią wystawy i deklarowało poparcie dla działań mających na celu jej usunięcie.  Zespół KPH odwiedził również Urząd Miasta częstując pączkami urzędników i urzędniczki. Jedna z pracowniczek urzędu podarowała KPH piernikowe serce. W ten sposób chciała okazać swoje wsparcie dla pracy Kampanii Przeciw Homofobii. Do spotkania z burmistrzem Lubartowa nie doszło, ponieważ był poza biurem.

Untitled design (8)

Skandaliczna wystawa Fundacji Życie i Rodzina, która swoje tourne po Polsce rozpoczęła w sierpniu 2016 roku w Opocznie. Lubartów to trzecie miasto w województwie lubelskim, do którego dotarła wystawa Fundacji Życie i Rodzina. Wcześniej homofobiczne banery można było zobaczyć w Lublinie i Radzyniu Podlaskim. Wystawa wisiała również w Opocznie, Krakowie i Kielcach, gdzie została zniszczona przez oburzonych mieszkańców.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?