Wesprzyj KPH

Serdecznie zapraszamy na debatę wokół książki „Tęczowa rewolucja” pod red. Mariusza Kurca i Krzysztofa Tomasika, będącą zbiorem 35 wywiadów, z których część ukazała się w wydawanej przez KPH „Replice”. 

„Tęczowa rewolucja” to zbiorowy coming out znanych osób życia publicznego. To zbiór wywiadów z ludźmi, dla których seksualność – również ich własna – nie jest tematem tabu. Geje i lesbijki, znane postacie życia publicznego opowiadają o tym, co znaczy być „odmiennej” orientacji seksualnej w Polsce początku XXI wieku. Jest też miejsce dla osób biseksualnych i transpłciowych. Wtórują im przyjaźni idei równości heterycy i heteryczki, bez których tęczowa rewolucja nie byłaby możliwa. Wśród bohaterów wywiadów m.in. prof. Michał Głowiński, prof. Magdalena Środa, prof. Ireneusz Krzemiński, Tomasz Raczek, Kinga Dunin, Piotr Pacewicz, Michał Sieczkowski, Michał Piróg, Marta Konarzewska, Rafalala, Izabela Filipiak, Marzanna Pogorzelska, Anna Grodzka.

W spotkaniu wokół książki udział wezmą m.in.: Kinga Dunin, Michał Sieczkowski oraz redaktorzy książki. Prowadzenie: Anna Laszuk.

Debata odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia, o godz. 19.30 w Nowym Wspaniałym Świecie, ul. Nowy Świat 63 w Warszawie.

Do zobaczenia!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?