Wesprzyj KPH

Zbiór wywiadów pochodzących z wydawanej przez KPH „Repliki” autorstwa Krzysztofa Tomasika i Mariusza Kurca ukaże się już na początku kwietnia nakładem wydawnictwa AdPublik.

„Tęczowa rewolucja” to zbiór wywiadów Mariusza Kurca i Krzysztofa Tomasika z ludźmi, dla których seksualność – również ich własna – nie jest tematem tabu. Geje i lesbijki, znane postacie życia publicznego opowiadają o tym, co znaczy być „odmiennej” orientacji seksualnej w Polsce początku XXI wieku. Jest też miejsce dla osób biseksualnych i transpłciowych. Wtórują im przyjaźni idei równości heterycy i heteryczki, bez których tęczowa rewolucja nie byłaby możliwa.

Dziś, jak mówisz „jestem gejem”, to opowiadasz się za pewnym sposobem życia i pewnym światem, którego namiastkę już w Polsce mamy (…). A gdybyś w PRL-u to powiedział, to jakbyś się wystrzelił w kosmos.
                                    Tomasz Raczek, krytyk filmowy

Jest wielu gejów, sam znam kilku, którzy chcieliby mieć dziecko. U niektórych w okolicach trzydziestki budzi się instynkt ojcowski, a moja sytuacja tak się szczęśliwie ułożyła, że już mam syna.

                                    Michał Sieczkowski, aktor

W audycji Woobie Doobie, poświęconej viagrze (wydawałoby się, z lesbijkami nie mającej wiele wspólnego) słuchaczka wyraziła pogląd na mój temat: „A Laszuk jest cipoletką i powinna się zająć swoim kutasem!”. Osłupiałam.
                                    Anna Laszuk, dziennikarka

Byłem na zakupach z bratem i jakiś facet przechodząc koło mnie syknął „pierdolony pedał”. Ale nie robi to na mnie wrażenia. Gość nie może znieść gejów – to jego problem.

                                    Michał Piróg, choreograf
 

Mariusz Kurc – redaktor naczelny „Repliki”, publicysta portalu Innastrona.pl, członek Kampanii Przeciw Homofobii oraz Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich; wraz z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.

Krzysztof Tomasik –  członek redakcji „Repliki”, publicysta, autor książki „Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku” (2008). Członek zespołu „Krytyki Politycznej”. Prowadzi seminarium biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym KP i na Queer Studies w KPH.

Rozmowy pochodzą z „Repliki”, pisma wydawanego od pięciu lat przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Premiera: 7 kwietnia 2011 r.
Książka ukaże się nakładem wydawnictwa AdPublik. Więcej na stronie wydawnictwa: http://adpublik.pl/

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?