Wesprzyj KPH

Wybór. Tego odmawia osobom LGBT polskie państwo m.in. brakiem ustawy o związkach partnerskich lub równości małżeńskiej. Sprawdź, jakie wartości wybierały osoby LGBT, kiedy nikt nie mówił im „nie możesz” – zobacz wideo Kampanii Przeciw Homofobii.

Sześć kolorów tęczy, na tle każdym z nich kto inny mówi, co wybiera. I tak Grzegorz z Krzysztofem – para, która od 18 lat tworzy szczęśliwy związek wybrała miłość. Ewelina i Justyna wspólnie wychowujące dwuletnią córeczkę wytypowały szczęście. Dla nastolatków, Niny, Alicji i Szczepana najważniejsza okazała się wolność.  Anton wybrał równość. Sojusznik Piotr z Martą zdecydowali się na akceptację, a rodzice dzieci LGBT – Ewa, Irmina, Andrzej i Mirosława – postawili na bezpieczeństwo. Na koniec dowiadujemy się, że wszyscy przekazują swój 1% podatku na Kampanię Przeciw Homofobii – organizację, która swoimi działaniami realizuje wszystkie te wartości.

Wartości wybrane przez bohaterów i bohaterki wideo KPH nie są przypadkowe. W lutym Kampania Przeciw Homofobii w mediach społecznościowych zapytała  swoich obserwatorów i obserwatorki, których ma łącznie ponad 70 tysięcy, o cenione przez nich wartości. Z długiej listy na drodze ankiety wybrano sześć, które otrzymały najwięcej głosów. I tak do  sieci trafiło tęczowe wideo, w którym pojawiły się zestaw wartości ważnych dla osób LGBT, tj. miłość, szczęście, wolność, akceptacja, równość i bezpieczeństwo.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?