Wesprzyj KPH

Mały Bunkier Sztuki oraz KPH Kraków zapraszają na warsztaty dla dzieci oraz debatę dla dorosłych wokół książki „Z Tango jest nas troje”.

Z Tango jest nas troje

Rozpoczecie: sobota, 24.10.2009 , godz. 12:00

Z cyklu: Mały Klub Bunkra Sztuki

Czytanie po raz pierwszy wydanej w Polsce bajki Z Tango jest nas troje ma być wstępem do dyskusji na temat tego jak uczyć tolerancji i akceptacji wobec inności od najmłodszych lat. Ksiażka Petera Parnella oraz Justina Richardsona, z ilustracjami Henry’ego Cole’a oparta jest na prawdziwej historii Roy’a i Silo, dwóch pingwinów maskowych jednej płci z nowojorskiego ZOO, które przez sześć lat żyły w stałym związku. Roy i Silo podpatrują, że inne pingwinie pary wysiadują jajka, z których wykluwają się małe pingwiniątka. Zaczynają więc wysiadywać kamień, który przypomina im jajko. Gdy zauważają to opiekunowie pingwinów, podrzucają im prawdziwe jajko, które na przemian wysiadywać zaczynają Roy i Silo. Wykluwa się w końcu z niego Tango, mała córeczka pary pingwinów. Książka, która jest ciepłą opowieścią o miłości, przyjaźni i trosce o drugą osobę, jest na świecie prawdziwym bestsellerem.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty o tolerancji. W programie warsztatów m.in. czytanie fragmentów książki, rysowanie komiksów i inne atrakcje. Podczas spotkania odbędzie się również dyskusja, w której udział wezmą: Robert Biedroń, Magdalena Stoch, Monika Świerkosz i Mateusz Skucha. Prowadzenie: Łukasz Kupiec, Aleksandra Sowa.

Koszt warsztatów: 5 zł. Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl)

http://bunkier.art.pl/maly_kbs/pokaz/128

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?