Wesprzyj KPH

Katarzyna Dułak – psycholożka-seksuolożka oraz trenerka antydyskryminacyjna specjalizująca się w tematyce seksualności oraz płci. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, pracowni wrażliwości genderowej w Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego, Queer Studies; ukończyła kursy specjalizacyjne z zakresu seksuologii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego; doktorantka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Specjalistyczną wiedzę z zakresu problematyki poradnictwa dla osób nieheteroseksualnych i transpłciowych zdobywała na krajowych oraz międzynarodowych szkoleniach i konferencjach dotyczących seksualności oraz tematyki queer, gender i LGBT. Doświadczenie zdobywała w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz poradniach świadczących pomoc psychologiczną w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Brała udział w projektach badawczych i edukacyjnych w Polsce, Hiszpanii, Słowacji, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Współtwórczyni Grupy Edukacyjnej BezTabu, gdzie od 2007 roku tworzy i realizuje programy edukacji seksualnej i równościowej dla młodzieży. Od 2008 roku zajmuje się też poradnictwem psychologicznym i psychologiczno-seksuologicznym dla osób LGBTQ i ich rodzin w Poradni Zdrowia Psychoseksualnego BezTabu w Gdańsku.

Jan Świerszcz – Psycholog społeczny i międzykulturowy, badacz, trener antydyskryminacyjny działający w organizacjach pozarządowych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zaangażowany we wspieranie osób doświadczających przemocy motywowanej uprzedzeniami oraz w pracę z młodzieżą. W pracy z ludźmi czerpie z podejścia skoncentrowanego na zasobach i upodmiotowieniu. Prowadzi projekty edukacyjne z różnorodnymi grupami m.in. dziećmi, młodzieżą, osobami studiującymi, nauczycielami i nauczycielkami, administracją publiczną oraz policją. Autor tekstów na temat edukacji dorosłych w obszarze przeciwdziałania dyskryminacji i promowania różnorodności oraz materiałów dla nauczycieli i nauczycielek. Członek zarządu Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej, członek zarządu i konsultant ds projektów edukacyjnych i badawczych Kampanii Przeciw Homofobii, członek Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, konsultant i trener Fundacji Robinson Crusoe.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?