Wesprzyj KPH

13-14 października odbędzie się szkolenie pilotażowe „Ograniczenie nierówności w zdrowiu doświadczanych przez osoby LGBTI” dla pracowników ochrony zdrowia (lekarzy, pielęgniarek, psychologów, pracowników socjalnych itd.). bez względu na specjalizację lub doświadczenie w pracy z osobami LGBTI. Mile widziani są również pracownicy administracyjni zatrudnieni w placówkach ochrony zdrowia.

Pilotażowy Projekt „Health4LGBTI”, finansowany przez Unię Europejską, ma na celu lepsze zrozumienie potrzeb zdrowotnych i problemów w dostępnie do świadczeń zdrowotnych doświadczanych przez osoby LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych oraz interpłciowych) oraz zrozumienie kluczowych barier, z którymi borykają się specjaliści ochrony zdrowia świadczący usługi medyczne dla osób LGBTI.

Szkolenie opracowano, aby poszerzyć umiejętności, wiedzę oraz zmienić postawy pracowników ochrony zdrowia w odniesieniu do sprawowania opieki nad osobami LGBTI. Szkolenie ma również pomóc w zmniejszaniu nierówności w dostępnie do świadczeń medycznych, z którymi zmagają się osoby LGBTI.

Zespół projektowy pilotuje szkolenie w 6 krajach UE. Ten etap pozwoli je ocenić i ulepszyć. Po dostosowaniu, szkolenie zostanie udostępnione publicznie, w szczególności dla instytucji i organizacji zajmujących się zdrowiem oraz pracowników ochrony zdrowia, którzy chcieliby je przeprowadzić.

Szkolenie jest bezpłatne. Zapraszamy do udziału w dwóch, trwających pół dnia sesjach (obejmujących teorię oraz praktyczne/interaktywne metody szkoleniowe) z możliwością podzielenia się wrażeniami/opiniami na temat szkolenia.

TERMIN SZKOLENIA

13 października 2017 (piątek) 14:00 -19:10

14 października 2017 (sobota) 9:15 -14:35

MIEJSCE SZKOLENIA

Warszawa,
Zespół Rezydencji Belweder Klonowa
ul.Flory 2

Więcej inforamcji i rejestracja na stronach Centrum Kształcenia Kadr Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny

Szkolenie odbywa się w ramach projektu Health4LGBTI, realizowanego przez europejskie organizacje akademickie (Uniwersytet w WeronieUniwersytet w Brighton), organizacje zdrowia publicznego (EuroHealthNetNIZP-PZH w Warszawie) i społeczność LGBTI (ILGA Europe, a w Polsce Kampania Przeciw Homofobii oraz Lambda Warszawa).

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?