Wesprzyj KPH

Pierwszy grudnia jest Światowym Dniem Walki z AIDS. Tematem przewodnim  tegorocznego dnia jest Osiągnijmy Zero: zero zakażeń wirusem HIV, zero zgonów związanych z AIDS, zero barier w dostępie do leczenia i obsługi, zero dyskryminacji i zero uprzedzeń wobec osób żyjących z HIV.

Poziom piętna i dyskryminacji wobec osób żyjących z HIV nadal jest daleki od zera.

W tym dniu, Kampania Przeciw Homofobii wyraża swoją solidarność ze wszystkimi, których życia zostały w jakikolwiek sposób powiązane z HIV. Wzywamy polski rząd do wzmożenia walki z dyskryminacją i piętnem – które są jednymi z głównych barier wpływających na skuteczne zapobieganie HIV i poprawę jakości życia.

Zero uprzedzeń – wymaga edukacji, kampanii informacyjnych, pełnego zaangażowania medycznych i społecznych służb, rozumiejących i szanujących różnorodność orientacji seksualnych, tożsamości płciowych i ekspresji płciowej.
Zero dyskryminacji – wymaga kompleksowego i adekwatnego prawa antydyskryminacyjnego i polityki obejmującej obszary orientacji seksualnej, tożsamości płciowej i ekspresji płciowej.

Osiągnijmy zero!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?