Wesprzyj KPH

Dnia 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Kampania Przeciw Homofobii wyraża swoje poparcie dla Europejskiego tygodnia badania na obecność wirusa HIV który poprzedza Światowy Dzień AIDS (22-29 listopada 2013).

KPH wspiera inicjatywę, która zachęca ludzi w całej Europie do zrobienia badania, które pozwala dowiedzieć się o swoim statusie serologicznym. Wiedza o zakażeniu HIV jest niezbędna, aby rozpocząć leczenie i uzyskać wsparcie oraz niezbędną pomoc. Polepsza to jakość życia osób zakażonych oraz wpływa na jego długość.

Więcej…
Zbyt wiele osób nadal nie robi testu na HIV z obawy przed uprzedzeniami, stygmatyzacją i dyskryminacją osób żyjących z HIV i chorych na AIDS. Osoby seropozytywne są narażone na nierówne traktowanie w dostępie do opieki zdrowotnej, społecznej,  zatrudnienia czy mieszkalnictwa. Są odrzucane przez swoich najbliższych.

W niektórych przypadkach mogą one zostać wyrzucone z domu przez własne rodziny, pozostawione przez swoich partnerów i paść ofiarą przemocy fizycznej. Osoby LGBTI, które są nosicielami wirusa HIV, często doświadczają podwójnego wykluczenia, również wśród swoich znajomych LGBT.

Kampania Przeciw Homofobii ponawia apel do rządu o zintensyfikowanie działań na rzecz zwalczania dyskryminacji i stygmatyzacji osób zakażonych HIV. Stereotypy i uprzedzenia są głównymi barierami w prowadzaniu skutecznej profilaktyki HIV oraz poprawy jakości życia osób seropozytywnych.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?