Stwórz Młodzieżowe Sieci Bezpieczeństwa razem z Fundacją GrowSPACE
Województwa: podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie, małopolskie i podlaskie – to regiony, w których młode osoby LGBTQ+ dalej są szczególnie narażone na homofobię, transfobię, stygmatyzację oraz dyskryminację. Fundacja GrowSPACE wychodzi naprzeciw potrzebom nieheteronormatywnej młodzieży, tworząc Młodzieżowych Sieci Bezpieczeństwa! To przestrzeń dla osób LGBTQ+ powyżej 15. roku życia, mieszkających w województwach we wschodniej ścianie Polski.
Sieć będzie opierać się na edukacji antydyskryminacyjnej i prawno-człowieczej, a także wzmacnianiu zaangażowania społeczności LGBTQ+ w celu poprawy sytuacji tej grupy w skrajnie konserwatywnych miejscowościach.
Zostaną podjęte działania mających na celu zmapowanie regionów, w których osoby LGBTQ+ potrzebują szczególnego wsparcia. Dodatkowo, opracowane zostaną specjalne rekomendacje związane z poprawą sytuacji osób nieheteronormatywnych we wschodniej Polsce.
Przygotowane działania będą podstawą do przeprowadzenia spotkań otwartych we wszystkich wspomnianych województwach. Wspólnie z lokalnymi organizacjami, młodzieżą LGBTQ+ i działaczami na rzecz praw człowieka będziemy rozmawiali, jak możemy wdrażać nasze rekomendacje.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i pomóż budować przyjazne społeczności dla osób nieheteronormatywnych.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
24.07.2026
Apelujemy o równość małżeńską!
-
18.07.2026
Bezpłatne warsztaty KPH x ING Hubs Poland!
-
17.07.2026
Karol Nawrocki nie podpisał ustawy o statusie osoby najbliższej. KPH: „Prezydent zignorował głos większości społeczeństwa”
-
08.07.2026
PRACUJ W KPH: Szukamy osoby specjalistycznej ds. operacji i finansów
-
07.07.2026
Warsztaty Pride & Parent – widzimy się w Gdańsku!
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.