Wesprzyj KPH

„Powiedz stop homofobii- przekaż 1% na KPH” – to hasło zainspirowało nas do zorganizowania akcji, która polega na fotografowaniu się z tabliczkami imitującymi znaki drogowe STOP. Zaprosiliśmy do niej influencerki/ów ze społeczności LGBT, a teraz zapraszamy Ciebie Dołącz do nas w mediach społecznościowych i pokaż innym, że warto przekazać 1% podatku na organizację, która walczy o równe prawa. Spiesz się – akcja trwa do 30 kwietnia.

Końcówka kwietnia dorosłym kojarzy się z jednym – trzeba rozliczyć PIT. Wykorzystaj ten obowiązek, by wesprzeć nas w walce o równe prawa. Jak? Sposoby na to są dwa! Po pierwsze możesz przekazać nam swój 1% podatku (tutaj wyjaśniamy jak to zrobić). Po drugie możesz zachęcić do tego innych. Wydrukuj własne znaki STOP (pobierz je TUTAJ), sfotografuj się z nim i wrzuć zdjęcie na Instagram, Facebook lub Twitter. Tym samym okażesz wsparcie osobom LGBT i powiesz głośne “STOP homofobii”. Jest to bardzo ważne szczególnie teraz, gdy nagonka na osoby LGBT w Polsce trwa w najlepsze. Pamiętaj, że nieważne jak duży jest Twój 1% podatku i ile osób obserwuje Cię w mediach społecznościowych– Twój głos ma znaczenie! Spraw, by inni go usłyszeli.

3 proste kroki

Dołączenie do akcji jest proste i zajmie Ci mniej niż pół godziny:

  1. Pobierz znaki TUTAJ. Następnie wydrukuj je i wytnij.
  2. Zrób sobie zdjęcie ze znakami. To może być selfie, zdjęcie zrobione przez kogoś albo samowyzwalaczem. Ważne, żeby teksty na znakach były czytelne dla osoby, która będzie patrzeć na zdjęcie.
  3. Opublikuj zdjęcie w mediach społecznościowych – gotową fotkę wrzuć na Instagram i inne media społecznościowe (o ile używasz). Pamiętaj o dodaniu w opisie hasła kampanii –  „Powiedz STOP homofobii! Przekaż 1% na Kampanię Przeciw Homofobii”, otagowaniu naszego konta (na zdjęciu i w opisie) i dodaniu dwóch hasztagów – #1procentnakph #kampaniaprzeciwhomofobii

I gotowe! Pamiętaj, żeby zrobić to jak najszybciej – akcja trwa do 30 kwietnia, kiedy przypada ostatni dzień na rozliczanie PITów.

Realna walka

Środki z 1% to realne wsparcie dla walki z homo- i transfobią w Polsce. To budowanie kraju równych praw, w którym każda osoba może czuć się bezpiecznie. Wspierając Kampanię Przeciw Homofobii swoim 1% procentem pomagasz nam: monitorować działania władzy, świadczyć darmową pomoc psychologiczną i prawną osobom dotkniętym homo- i transfobią, wspierać ruch rodziców szkoląc ich w Akademii Zaangażowanego Rodzica, walczyć ze strefami „anty-LGBT” na szczeblu lokalnym i międzynarodowym, wspierać młodzież LGBT, wzmacniać ruch osób interpłciowych i transpłciowych prowadząc szkolenia i warsztaty, budować ruch sojuszniczy organizacując akcje społeczne, pracować nad wprowadzeniem równości małżeńskiej i związków partnerskich w Polsce.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?