Wesprzyj KPH

Krzysztof Śmiszek z KPH oraz Bartosz Lech z polskich Zielonych 2004 spotkali się w sprawie petycji KPH.   

4 marca br. Krzysztof Śmiszek, szef Grupy Prawnej KPH oraz Bartosz Lech z polskich Zielonych 2004 spotkali się z Michaelem Cashmanem, pierwszym wiceprzewodniczącym Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego w sprawie petycji złożonej przez KPH dotyczącej dyskryminacyjnych praktyk polskich Urzędów Stanu Cywilnego.
Podczas spotkania wyjaśniony został obecny status petycji, która została oficjalnie uznana przez Komisję jako dopuszczalna pismem z 19 lutego br. Tym samym, zdementowana została informacja podana niedawno przez przewodniczącego Komisji Marcina Libickiego (PiS), jakoby prace nad petycją KPH zostały odwołane. Wiceprzewodniczący Komisji Petycji poinformował również przedstawiciela KPH, iż on a także szereg innych członków jego Komisji zwróci się z oficjalnym pismem do europosła Libickiego z prośbą o wyjaśnienie przyczyn podawania sprzecznych z wolą większości członków Komisji informacji na temat petycji.      

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?