Wesprzyj KPH

Z inicjatywy ILGA-Europe odbyło się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych spotkanie przedstawicieli rządu z członkami krajowych i zagranicznych organizacji pozarządowych reprezentujących środowisko LGBT.

Celem spotkania, które odbyło się 7 października było podzielenie się polskimi doświadczeniami ze współpracy NGOsów i rządu z przedstawicielami organizacji z Kazachstanu, Kirgistanu i Mołdawii.
Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele KPH oraz Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Komendy Głównej Policji,  Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu  oraz w roli gospodarzy – przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Przedstawiciele ministerstw opisywali projekty jakie udało im się zrealizować we współpracy organizacjami reprezentującymi środowisko LGBT. Robert Biedroń, członek Zarządu KPH, podzielił się natomiast doświadczeniem KPH w kontaktach z organami administracji rządowej. „Wiele osób w rządzie jest nam życzliwych, jest więc możliwość organizowania takich spotkań jak te. Nadal brak jest jednak w Polsce rozwiązań systemowych, więc przed nami jeszcze daleka droga” – powiedział Biedroń.
Współpraca z administracją publiczną przebiega coraz lepiej, nadal jednak jest wiele do zrobienia. „Ubolewamy, że zabrakło przedstawicieli najważniejszego ministerstwa w dziedzinie równości – urzędu kierowanego przez minister Radziszewską. Ta jednak naszymi sprawami kompletnie się nie interesuje” – podsumowała spotkanie Anna Urbańczyk, wiceprezeska KPH.  

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?