Wesprzyj KPH

Zapraszamy do zapoznania się z projektem „Społeczeństwo Obywatelskie w Obiektywie” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Głównym celem naszej grupy jest przybliżenie najbliższemu otoczeniu problemu nietolerancji. Zajęliśmy się tym zagadnieniem, gdyż dyskryminacja w dzisiejszych czasach jest bardzo powszechna. Zaczyna się niewinnie, np. na obgadywaniu, a może skończyć tragicznie. Dotyka to osób o innym kolorze skóry, orientacji seksualnej, wyznaniu religijnym, pochodzeniu czy nawet stanie majątkowym lub ubiorze! Chcemy ukazać otoczeniu jak duży jest to problem i tworząc naszą kampanię chcemy zmienić nastawienie człowieka do odmienności drugiej osoby. Ważne jest zwrócenie uwagi na ten problem, gdyż sami poszkodowani boją się o tym mówić, są tak zwanymi biernymi uczestnikami. Możemy przez ten projekt wspomóc ludzi dyskryminowanych do walki o swoje prawa. Potencjalnymi odbiorcami naszej kampanii są uczniowie gimnazjów, szkół średnich, studenci a także ludzie w starszym wieku.

Mamy patronat „Słowa Podlasia” ( Regionalny tygodnik z nakładem wynoszącym 28 500 egzemplarzy ) i portalu www.radiobiper.info . We wcześniejszym i aktualnym numerze „Słowa Podlasia” ukazał się artykuł opisujący naszą kampanię. Na stronie Radiabiper także widnieje artykuł opisujący nasz projekt i kampanię.
Obecnie w mieście prowadzimy kampanię która na którą składa się:

1.Przeprowadzenie 2 warsztatów metodą tradycyjną dla wybranych nauczycieli, uczniów ze szkoły – zakres warsztatów obejmuje tematykę praw człowieka
2. Zebranie 70 osób na warsztaty e-learningowe, też o prawach człowieka
3. Nakręcenie reportażu na temat wybranego problemu – NIETOLERANCJI – dotykającego społeczność bialską
4. Organizacja spotkań w szkołach z młodzieżą, wyświetlenie reportażu na temat NIETOLERANCJI, dyskusja z młodzieżą, wypełnienie ankiet pokazujących poziom TOLERANCJI / NIETOLERANCJI w poszczególnych szkołach i klasach.
5. Przeprowadzenie kampanii społecznej w naszym mieście ( Biała Podlaska, Lubelskie ) ( Obecnie w wybranych częściach miasta znajdują się plakaty informujące o naszej kampanii )

Na koniec kilka linków dotyczących naszej kampanii:

-Strona internetowa naszej kampanii i projektu z informacjami dla odbiorcy- http://wokolsiebie.pl/
-Artykuł na portalu radiobiper.info – http://radiobiper.info/?id=wiecej&i=4093
-Skrótowy artykuł ze strony gazety „Słowo Podlasia” –http://www.slowopodlasia.pl/index.php?a=1&id=21968

Kilka informacji ze strony szkoły do której uczęszczamy:

– http://zsz1.edu.pl/wydarzenia-i-terminy/217-kampania-spoleczna-nietolerancja

– http://zsz1.edu.pl/wydarzenia-i-terminy/193-z-planu-filmowego

– http://zsz1.edu.pl/wydarzenia-i-terminy/149-reportaz-rozejrzyj-sie-dookola-siebie

Pozdrawiam, Krzysztof Kuzawiński.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?