Wesprzyj KPH

Sejmowa zamrażarka znowu działa!

Tym razem projekt ustawy o związkach partnerskich złożony w lipcu 2013 r. przez Twój Ruch jest wielokrotnie odsyłany do uzupełnienia. Niestety regulamin Sejmu jest na tyle nieprecyzyjny, że takie „zwrotki”, mogą trwać w nieskończoność i w efekcie doprowadzić do nie nadania projektom numerów druku i skierowania do pierwszego czytania. Tzw. „zwrotki” mają charakter czysto polityczny (projekty niewygodne dla partii rządzącej podlegają temu procederowi) i nie mają uzasadnienia merytorycznego. Natomiast projekt SLD złożony w styczniu 2013 r., do którego Marszałkini od kwietnia 2013 r. nie zgłaszała już żadnych uwag od prawie roku czeka na nadanie nr druku.

Taka sterowana demokracja nie służy ani debacie publicznej, ani społeczeństwu – służy jedynie liderom partii rządzącej do ucinania dyskusji na tematy, które w ich mniemaniu mogą spowodować spadek poparcia.

Przypomnijmy Premierowi Tuskowi i Marszałkini Kopacz, że demokracja to nie manipulacja, a interes społeczny jest istotniejszy od interesu partii.

    

Co możesz zrobić?
– wyślij do Marszałek Kopacz maila z żądaniem nadania projektom nr druku sejmowego i skierowania do pierwszego czytania,

– przyjdź 21 marca o godz. 13.00 pod Sejm na happening „Wiosenne wietrzenie sejmowej zamrażarki”,

– prześlij swoim znajomym link do pytarki,

– umieść informację o akcji na FB i innych profilach społecznościowych.

Szanowna Pani Marszałek,

W związku ze złożeniem przez Sojusz Lewicy Demokratycznej (29.01.2013 r.) i Twój Ruch ( 01.07.2013 r.), projektów ustaw o związkach partnerskich zwracam się do Pani Marszałkini z prośbą o jak najszybsze nadanie wymienionym powyżej projektom numerów druku sejmowego oraz skierowanie ich do pierwszego czytania w celu kontynuacji procesu ustawodawczego.

Projekt ustawy złożonej przez SLD prawie od roku czeka na nadanie nr druku, a projekt Twojego Ruchu został zwrócony wnioskodawcom z prośbą o uzupełnienie uzasadnień. Wezwanie wnioskodawców do uzupełnienia projektu dziwi, ponieważ podobny projekty ustaw złożony w 2012 r. nie budziły wątpliwości Marszałkini i wówczas nie został zwrócony wnioskodawcom do uzupełnienia.

Obecne działania trudno interpretować inaczej niż celowe wstrzymywanie procesu legislacyjnego, aby uniknąć debaty parlamentarnej na temat niewygodny dla Platformy Obywatelskiej. Takie działanie jest sprzeczne z podstawowymi zasadami otwartego i transparentnego procesu legislacyjnego, gdzie o dyskutowanych w parlamencie ustawach decydują demokratyczne zasad państwa prawa, a nie partykularny interes partii.

Biorąc pod uwagę powyżej przedstawione argumenty zwracam się do Pani Marszałkini z apelem o jak najszybsze skierowanie projektów o związkach partnerskich do pierwszego czytania w Sejmie tak, by umożliwić publiczną debatę dalszą pracę nad nimi.

Pozdrawiam,

 

Imię*:

Nazwisko*:

Miejscowość*:

Twój e-mail*:

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu do przekazania petycji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 02 nr 101 poz. 926 wraz z późn. zm.)

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?