Wesprzyj KPH

26 maja w posłowie i posłanki głosowali nad dopuszczeniem ustawy o związkach partnerskich autorstwa SLD do pierwszego czytania. Za włączeniem projektu do porządku obrad głosowało 146 posłów, przeciw – 215, wstrzymało się 24, a 75 nie głosowało w ogóle. 

[Zobacz więcej…]

Obecny w Sejmie prezes Kampanii Przeciw Homofobii, Agata Chaber, tak komentuje rezultat głosowania: Kilka dni temu w Irlandii odbyło się referendum w sprawie równości małżeńskiej. Większością 2/3 głosów Irlandczycy opowiedzieli się za małżeństwami jednopłciowymi. Była to historyczna chwila, ponieważ pierwszy raz w historii świata społeczeństwo w drodze referendum podjęło decyzję o zrównaniu praw osób LGBT z prawami osób hetero. Za równouprawnieniem opowiedzieli się przedstawiciele wszystkich partii. Tych konserwatywnych i katolickich także, ponieważ miłość, szacunek bliźniego i godność to chrześcijańskie wartości, z którymi oni w pełni się identyfikują. Polskie społeczeństwo, podobnie jak irlandzkie, również chce zmian i jest na te zmiany gotowe. Platforma Obywatelska od 8 lat obiecuje nam wprowadzenie związków partnerskich i nic – kolejne ustawy nie zostają dopuszczone nawet do pierwszego czytania. Dzisiaj aż 45 członków PO głosowało przeciwko włączeniu projektu ustawy SLD do porządku obrad Sejmu, dając tym samym wyraźny sygnał elektoratowi LGBT szykującemu się do jesiennych wyborów.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?