Wesprzyj KPH

7 marca w Warszawie odbyła się inauguracja drugiej edycji kursu Queer Studies organizowanego przez KPH.

 

 

– Poprzednia edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Ilość zgłoszeń, które otrzymaliśmy przerosła nasze oczekiwania i nie byliśmy w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Stąd potrzeba kontynuacji tego projektu. – mówi Marta Abramowicz, prezeska KPH.  
Teoria queer cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Jednak dostęp do wiedzy w tym zakresie pozostaje nadal ograniczony. Żadna wyższa uczelnia nie oferuje studentom i studentkom możliwości studiowania teorii queer. Kampania postanowiła wyjść temu zainteresowaniu na przeciw i pod opieką merytoryczną dr Jacka Kochanowskiego opracowała program semestralnego weekendowego kursu Queer Studies.
KPH udało się zaangażować w ten projekt największych ekspertów i ekspertki. Wykłady poprowadzą między innymi prof. Ireneusz Krzemiński, dr hab. Magdalena Środa, dr Agnieszka Graff i dr Ewa Hyży. Kurs będzie trwał do połowy czerwca.   
Więcej informacji: www.queer.kph.org.pl

 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?