Wesprzyj KPH

22 stycznia 2024 r. 11 organizacji społecznych wysłało list otwarty do Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Pana Donalda Tuska w sprawie podjęcia działań zmierzających do rozdziału kościoła od państwa.

Jako organizacje obywatelskie, które w obliczu bezprecedensowych ataków zblatowanej z kościołem antydemokratycznej władzy stanęły i trwały przez cały okres jej rządów w obronie praworządności i praw człowieka, zwracamy się do Pana z oczekiwaniem pilnego wdrożenia działań zmierzających do unormowania relacji państwo – kościół. Wszystkie regulacje prawne powstałe z motywacji religijnej, prowadzące do dyskryminacji, korupcji, godzące w prawa człowieka i stojące w sprzeczności interesem publicznym, muszą zostać jak najszybciej zniesione. Rozdział kościoła od państwa musi stać się rzeczywisty, klarowny i niepodważalny. […] Pragniemy zauważyć, że wiele niezbędnych zmian możliwych jest do wdrożenia już dziś, na poziomie rządu – drogą rozporządzeń, decyzji administracyjnych lub poleceń służbowych. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, przedstawiamy rekomendowane przez nas działania […]

List podpisało: Stowarzyszenie Kongres Świeckości, Fundacja na rzecz Humanizmu, Racjonalizmu i Świeckości „Omnium”, Fundacja Wolność od Religii, Stowarzyszenie Wszechnicy Oświeceniowo-Racjonalistycznej, Stowarzyszenie Koalicja Ateistyczna, Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Akcja Demokracja, Fundacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny FEDERA, KPH.

Zapoznaj się z pełną treścią listu otwartego do Premiera Donalda Tuska

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?