Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii ma przyjemność zaprosić na rozdanie Nagród Tolarancji, które odbędzie się w dniu 14 września o godzinie 16.00 w Galerii MiTo. Polską laureatką Nagrody Tolerancji 2013 została Ewa Siedlecka, dziennikarka Gazety Wyborczej. 

Ewa Siedlecka jest wieloletnią dziennikarką Gazety Wyborczej. Laureatka nagrody im. Dariusza Fikusa. Absolwentka Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

W swoich artykułach i komentarzach porusza m.in. tematykę prawną i związaną z ochroną praw człowieka oraz zwierząt.

Ewa Siedlecka na bieżąco komentuje kluczowe wydarzenia dotyczące praw osób LGBT, które często są umieszczane na głównych stronach Gazety Wyborczej i jej wersji internetowej, a następnie szeroko komentowane. Komentarze przygotowuje rzeczowo, zawsze prosząc o zabranie głosu osoby zainteresowane – działaczy i działaczki LGBT.

Przyznajemy nagrodę Ewie Siedleckiej za odważne, obiektywne, wrażliwe i rzeczowe przedstawianie informacji o codziennym życiu osób LGBT. Za bycie „rzeczniczką” praw ludzi LGBT w polskich mediach. Za wspieranie inicjatyw społeczności LGBT, przyczyniających się do budowania tolerancji i akceptacji.

Nagroda Tolerancji od 2006 r. wręczana jest w Niemczech, Francji, Polsce i Hiszpanii osobom prywatnym oraz organizacjom w uznaniu ich działań antyhomofobicznych i przeciwstawiających się mowie nienawiści w Europie. 

Polskimi laureatami i laureatkami nagrody zostali: Kazimierz Kutz (2006), Piotr Pacewicz (2007), Marzanna Pogorzelska (2008), prof. Zbigniew Hołda (2009), Izabela Jaruga-Nowacka (2010), Adam Bodnar (2011), Katarzyna Bojarska i Poradnia Zdrowia Psychoseksualnego „Bez Tabu” (2012).

Polska Nagroda Tolerancji z przyznawana jest przez Lambdę Warszawa i Kampanię Przeciw Homofobii.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?