Wesprzyj KPH

Festiwal „Równe prawa do miłości”– jest to wydarzenie kulturalno-społeczne organizowane corocznie z okazji Święta Zakochanych, Dnia Św. Walentego. Głównym organizatorem jest Grupa Młodzieżowa Kampanii Przeciw Homofobii. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w lutym 2007 roku, kolejna w 2008.

Festiwal Równe Prawa do Miłości to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, promujące tolerancję przy okazji obchodzonego 14 lutego Dnia Zakochanych.  Kilka dni wspaniałej zabawy w wybranych warszawskich klubach, galeriach, kawiarniach. Kulminacją Festiwalu jest impreza „kotylionowa”, skierowana do wszystkich osób chętnych poznania kogoś drugiego w otaczającej go atmosferze walentynkowej miłości.

„Równe Prawa do Miłości” to przede wszystkim alternatywna opcja  dla wszystkich osób uciekających od standardowych czerwonych serc atakujących nas w każdym miejscu na Walentynki.

Przedsięwzięcie to ma na celu zwrócenie uwagi na romantyczną i apolityczną stronę homoseksualnej miłości, którą zazwyczaj pomija się w społecznych debatach na ten temat. Kampania Przeciw Homofobii chce uzmysłowić publiczności, że nie tylko osoby o orientacji nie-heteroseksualnej borykają się z nierównością szans do pełnoprawnej miłości. W bogatym programie Festiwalu co roku uwzględnione zostają również problemy z miłością mniejszości wyznaniowych i etnicznych.

Tegoroczna strona festiwalu „Równe Prawa do Miłości”: www.festival.kampania.org.pl

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?