Wesprzyj KPH

W dniu 12-tych urodzin Kampanii Przeciw Homofobii chcemy skorzystać z okazji i ogłosić wysokość wsparcia uzyskanego od darczyńców w 2012 r. w postaci przekazania 1% swojego podatku na działania naszej organizacji. Rekordowe suma wynosi 83 957,17 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaufanie dla naszej organizacji! 

Rekordowy wynik 1% dla KPH

11 września 2001 roku, czyli dokładnie 12 lat temu, założona została Kampania Przeciw Homofobii – pierwsza ogólnopolska organizacja rzecznicza działająca na rzecz zrównania praw osób LGBT i reszty społeczeństwa. Od 12 lat pracujemy dla Was i przy Waszym wsparciu. Zorganizowaliśmy niezliczone warsztaty i szkolenia dla pracowników_ek społecznych, psychologów_ek, nauczycieli_ek, policjantów_ek i osób zaangażowanych w ochronę zdrowia. Wydaliśmy dziesiątki publikacji, które służą zwiększaniu świadomości społecznej i edukacji zarówno obywateli i obywatelek jak i osób sprawujących władzę. Prowadziliśmy kursy specjalistyczne oraz cykle warsztatów dla rodziców osób LGBT. Tworzyliśmy kampanie społeczne, które zmieniały obraz Polski. Projektowaliśmy ustawy i zmiany prawne, analizowaliśmy legislację, tworzyliśmy i wdrażaliśmy rekomendacje. Służyliśmy pomocą psychologiczną i prawną. Wszystko to zrealizowaliśmy dzięki zaangażowaniu setek osób, którym sytuacja osób LGBT nie jest obojętna.

Dzięki wsparciu przekazywanemu nam w formie darowizn i 1 % podatku robimy każdego roku coraz więcej. Z okazji 12 urodzin pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przekazały nam swój 1 %. W tym roku podarowaliście nam rekordowe 83 957,17 zł.

Pieniądze te przeznaczymy na realizację takich celów jak przeprowadzenie kolejnej edycji Akademii Zaangażowanego Rodzica, działania na rzecz związków partnerskich (m.in. kampanię społeczną), wspieranie dzieci i młodzieży LGBT w szkołach, edukację kadry pedagogicznej, niesienie pomocy prawnej ofiarom przestępstw motywowanych nienawiścią, szkolenie pracowników i pracowniczek Ośrodków Interwencji Kryzysowej.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszych działań przeprowadzonych w 2012 roku zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi sprawozdaniami zamieszczonymi w bazie MIPS, które znajdziecie tutaj. I przypominamy o kilku działaniach przeprowadzonych w 2013 roku, które nie byłyby możliwe bez Waszego wsparcia:

Kampania społeczna „Spoko, ja też!”

Akademia Zaangażowanego Rodzica i kampania społeczna „Rodzice, Odważcie się mówić”

Badanie i materiały dla nauczycieli i nauczycielek „Lekcja Równości”

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?