Wesprzyj KPH

W najbliższą środę, tj. 15 maja zostanie opublikowana najnowsza edycja rankingu ILGA-Europe „Rainbow Map”, który dotyczy osób LGBT+ i bada istniejące prawo oraz praktykę jego stosowania w 49 krajach. Ranking jest konsultowany przez organizacje działające na rzecz równouprawnienia osób LGBT+ w Europie – w Polsce ranking konsultowało KPH oraz Fundacja Trans-fuzja. Zapraszamy media oraz osoby dziennikarskie na konferencję prasową, która odbędzie się 15 maja.

O rankingu “Rainbow Map”

Ranking “Rainbow Map” publikowany jest od 2009 r. przez ILGA-Europe – parasolową organizację zrzeszającą organizacje działające na rzecz równouprawnienia osób LGBT+ w Europie. Ranking nie mierzy postaw społeczeństwa i poziomu akceptacji wobec osób LGBT+, ale jest oparty na twardej analizie krajowego prawodawstwa i praktyki stosowania prawa. Ranking obejmuje następujące kategorie:

 1. Równość i zakaz dyskryminacji
 2. Rodzina 
 3. Przestępstwa z nienawiści i mowa nienawiści 
 4. Uzgodnienie płci 
 5. Integralność cielesna osób interpłciowych
 6. Wolności obywatelskie (tj. wolność zgromadzeń, zrzeszania się i ekspresji)
 7. Prawo do azylu.

“Rainbow Map” uwzględnia 49 krajów i jest konsultowany przez organizacje działające na rzecz równouprawnienia osób LGBT+ w Europie – w Polsce tegoroczny ranking konsultowały Kampania Przeciw Homofobii (KPH) oraz Fundacja Trans-fuzja. Co roku ranking publikowany jest w okolicach 17 maja, czyli IDAHOBIT – Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii.

Konferencja prasowa przedstawiająca najważniejsze wyniki rankingu

Media oraz osoby dziennikarskie zapraszamy na konferencję prasową, podczas której przedstawimy najważniejsze wyniki rankingu, w tym te dotyczące Polski.

 • Kiedy: środa, 15 maja
 • O której: g. 10:00
 • Gdzie: przed Sejmem RP, obok pomnika Polskiego Państwa Podziemnego

W konferencji prasowej udział wezmą:

 • Annamaria Linczowska – KPH
 • Julia Kata – Fundacja Trans-fuzja.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?