Wesprzyj KPH

Komitet Organizacyjny festiwalu Queerowy Maj i Marszu Równości w Krakowie zaprasza do udziału w tegorocznym MARSZU RÓWNOŚCI w Krakowie, który odbędzie się 21 maja (sobota) 2011 r. i wyruszy o godzinie 14.00 z Placu Wolnica na Rynek Główny.

Marsz Równości jest najliczniejszą w Krakowie i najbardziej wyrazistą, coroczną, publiczną manifestacją zróżnicowania kulturowego. Jako karnawał środowisk LGBTQ jest jednocześnie świętem akceptacji oraz zwraca uwagę na różnorodność światopoglądową i obecność mniejszości seksualnych w przestrzeni publicznej. Marsz Równości podejmuje temat niedostatecznej reprezentacji politycznej, ograniczonej możliwości wyrażania swojej tożsamości i nierówności prawnej osób dyskryminowanych w Polsce, w szczególności ze względu na swoją nienormatywną orientację psychoseksualną.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

Manifest

Jesteśmy w Krakowie – w mieście, które powinno być symbolem wielokulturowości i szacunku wobec nienormatywności. Chcemy, aby nasza lokalna społeczność stała się otwarta na różnorodność i nie spychała na margines nikogo, bez względu na jego odmienną ekspresję płciową, seksualność, płeć, religię czy pochodzenie etniczne.

Organizujemy festiwal Queerowy Maj i Marsz Równości, aby upomnieć się o prawa, które jako obywatelkom i obywatelom nam przysługują. Żądamy zmian prawnych na rzecz pełnego przeciwdziałania wszelkim przejawom dyskryminacji oraz skierowanej przeciw nam mowy nienawiści i agresji. Żądamy wprowadzenia rozwiązań prawnych zapewniających parom jednopłciowym takie same prawa, jakie obecnie przysługują parom heteroseksualnym. Wreszcie żądamy wprowadzenia w szkołach rzetelnej, niezafałszowanej, opartej na faktach edukacji dotyczącej seksualności człowieka.

Chodźcie z nami, jeśli Waszym marzeniem jest życie w społeczeństwie czerpiącym radość z ludzkiej różnorodności.

Członkinie i Członkowie Komitetu Organizacyjnego Queerowy Maj

Program

Zapraszamy również do zapoznania się z pełnym programem festiwalu (plik PDF 2,2 MB)

www.queerowymaj.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?