Wesprzyj KPH

Projekt „Przyjazny ginekolog” powstał pod wpływem wielu rozmów w gronie kobiet. Opowiadałyście swoje historie o lekarzach, których darzycie zaufaniem i odwiedzacie bez strachu. Także o tych, przez których rutynowa wizyta kontrolna stawała się koszmarem. Dzieliłyście się z nami i ze sobą adresami, telefonami lekarzy – kobiet i mężczyzn, „prywatnych” i „państwowych”, do których bez obawy można pójść. Gdzie w miłej, intymnej atmosferze dostajecie profesjonalną pomoc i rzetelne informacje. Gdzie okazuje się szacunek dla Waszych życiowych wyborów.

Chciałybyśmy, abyście dzięki tej stronie, podzieliły się z kobietami z całego kraju swoimi cennymi kontaktami. Aby dzięki waszej pomocy powstał katalog nazwisk/przychodni, z których usług warto i bezpiecznie korzystać.

Odwiedź stronę: www.kobieta.kph.org.pl

Każda kobieta powinna kontrolować swój stan zdrowia u ginekologa przynajmniej raz w roku. Bez względu na to jaką ma orientację seksualną. Kobiety homoseksualne często sądzą, że ich to nie dotyczy, ale nie jest to prawdą. Lesbijki czy też kobiety biseksualne także powinny kontrolować swój stan zdrowia u ginekologa przynajmniej raz w roku.

Projekt „Przyjazny ginekolog” powstał po to, aby łatwiej było znaleźć profesjonalnego i rzetelnego lekarza. Na stronie internetowej www.kobieta.kph.org.pl znajdziesz bazę danych ginekologów i ginekolożek z całej Polski polecanych przez pacjentki.

Projekt „Przyjazny ginekolog” powstał także po to, aby by dostarczyć niezbędnej wiedzy na temat seksualności kobiet homo- i biseksualnych. Na stronie www.kobieta.kph.org.pl znajdziesz podręcznik o zdrowiu przygotowany specjalnie dla kobiet bi- i homoseksualnych.

Życzymy sobie i Wam, aby dzięki Przyjaznemu Ginekologowi troska o nasze zdrowie była łatwiejsza.

Strona „Przyjazny ginekolog” swoją premierę miała 8 marca 2008 roku i jest na bieżąco aktualizowana. Autorką i koordynatorką projektu jest Monika Nowak, która zajmuje się w KPH także innymi sprawami związanymi z edukacją seksualną. Najłatwiej skontaktować się z nią mailem: kobieta@kph.org.pl
Realizacja projektu „Przyjazny ginekolog” była możliwa dzięki wsparciu Global Fund for Women.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?