Wesprzyj KPH

28 maja 2011 prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się z liderami polskiej demokracji. W gronie zaproszonych znalazła się także reprezentantka stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii.

28 maja 2011 prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się z liderami polskiej demokracji: prezydentem, marszałkami sejmu i senatu, ministrem spraw zagranicznych, liderami partii politycznych, działaczami dawnej opozycji demokratycznej oraz przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego. W gronie zaproszonych znalazła się także reprezentantka stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii.

„To był ogromny zaszczy uczestniczyć w spotkaniu z Prezydentem Obamą. Jest on bardzo ważną postacią dla społeczności LGBT, nie tylko w USA. Prezydent Obama popiera prawa osób homoseksualnych do rejestrowania związków, a 2004 roku w przyczynił się do  rozszerzenia  o przesłanki homofobiczne federalnego prawa karnego dotyczącego przestępstw z nienawiści. Myślę, że to zaproszenie jest również ważnym sygnałem ze strony administracji Prezydenta Obamy mówiącym o poparciu dążeń osób LGBT do pełnego równouprawnienia.” – powiedziała Mirosława Makuchowska, członkini zarządu Kampanii Przeciw Homofobii.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?