Wesprzyj KPH

11 lat w 11 dni

1-2.IX.2012 r.

godz. 10:00 – 18:00, biuro KPH, ul. Solec 30a, Warszawa.

Akademia Zaangażowanego Rodzica – warsztaty dla rodziców osób LGBT. Jest to już trzeci z pięciu zjazdów w ramach Akademii. Odbędą się 4 moduły tematyczne: regulacje prawne, rodzicielstwo osób LGBT, wiara i stanowisko Kościoła oraz przygotowanie do spotkania z Judy Shepard.
Wydarzenie zamknięte. Więcej informacji: kremin@kph.org.pl

3.IX.2012 r.

godz. 9:30, biuro KPH, ul. Solec 30a, Warszawa

Powitanie Judy i Dennisa Shepardów – rodziców zamordowanego w 1998 roku Matthew Sheparda, aktywistów na rzecz penalizacji zbrodni motywowanych nienawiścią.
Wydarzenie zamknięte.

godz. 10:00, biuro KPH, ul. Solec 30a, Warszawa

Spotkanie Judy i Dennisa Shepardów z polskimi rodzicami osób LGBT, które będzie częścią współprodukowanego przez KPH dokumentu na temat rodziców – aktywistów.

Wydarzenie zamknięte.

godz. 15:00, Fundacja im. S. Batorego, ul. Sapieżyńska 10a, Warszawa

Wykład otwarty Judy i Dennisa Shepardów, spotkanie dyskusyjne z uczestnikami.

Wydarzenie otwarte.

godz. 18:30, Rezydencja Ambasadora USA, Idzikowskiego 34, Warszawa

Uroczyste przyjęcie wydawane przez Ambasadora USA Lee Feinsteina z okazji przyjazdu Judy i Dennisa Shepardów.

Wydarzenie zamknięte, za zaproszenie Ambasadora.

4.IX.2012 r.

12:00, Sejm RP, ul. Wiejska 4/6/8, sala nr 102 budynek D-C, Warszawa

Konferencja pt. „„Przestępstwa z nienawiści na tle homofobii. Standardy ochrony prawnej w Polsce i na świecie” pod patronatem Wicemarszałkini Wandy Nowickiej. Gospodarzem konferencji jest poseł na Sejm RP Robert Biedroń, prowadzenie Agata Chaber, Prezes KPH. W konferencji wezmą udział m.in.: Judy i Dennis Sheparowie, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowanie Agnieszka Kozłowska-Rajewicz), Robert Biedroń – Wiceprzewodniczący Komisji Sprawiedliwości

i Praw Człowieka, Mirosława Makuchowska – Wiceprezeska KPH, Aleksandra Gliszczynska-Grabias -Poznańskie Centrum Praw Człowieka oraz osoba reprezentująca Ministerstwo Sprawiedliwości.

Wydarzenie otwarte, wymagana rejestracja mailowa na mszczepkowski@kph.org.pl do 2 września godz. 18.00.

5.IX.2012 r.

godz. 17:00, Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 8, Warszawa

Wykład otwarty Queer Studies: Seminarium pt. „Dobre praktyki pracy psychologicznej z osobami LGBT” – okazja do posłuchania i porozmawiania z trzema specjalistami pracującymi z osobami LGBT: dr Katarzyną Bojarską, dr Grzegorzem Iniewiczem i dr Danielem Bąkiem. Prelegenci opowiedzą z jakimi problemami trafiają do nich klienci oraz jakie metody pracy sprawdzają się najlepiej. Następnie odbędzie się pokaz filmu ‘Intersexion’ – dokumentu i życiu osób interseksualnych, oraz dyskusja.

Wydarzenie otwarte.

6.IX.2012 r.

godz. 10:00, Biuro KPH, ul. Solec 30a, Warszawa

Konferencja prasowa: przedstawienie publikacji Lekcja Równości. Postawy i potrzeby kadry nauczycielskiej i młodzieży wobec homofobii w szkole oraz przedstawienie najważniejszych wyników ogólnopolskich badań, w których brało udział blisko 800 uczniów i nauczycieli,

Wydarzenie otwarte.

7.IX.2012 r.

godz. 17.00 , Biuro KPH, ul. Solec 30a, Warszawa

Co z tą szkołą? Dyskusja nad rolą nauczycieli i rówieśników oraz możliwościami wspierania uczniów i uczennnic LGBT. Przedstawienie najważniejszych wniosków raportu Lekcja Równości. Postawy i potrzeby kadry nauczycielskiej i młodzieży wobec homofobii w szkole. Goście: Marzanna Pogorzelska, Jan Świerszcz, Kuba Lendzion, Mirosława Mauchowska i inni.

Wydarzenie otwarte.

8.IX.2012 r.

godz. 10:00 – 18:00, Biuro KPH, ul. Solec 30a, Warszawa

Bliżej – warsztaty transinkluzywności dla LGB(T) NGO. Ideą warsztatu jest zapoznanie uczestników z tematyką transpłciowości i queer, edukacji w temacie praw człowieka, budowanie zasobów w kontekście spostrzegania norm jak również przełamywanie ich oraz wytwarzania skutecznych narzędzi i umiejętności dla włączania osób trans i queer w działalność organizacji. Projekt współfinansowany jest przez Fundację im. Róży Luksemburg.

godz. 20:00, Biuro KPH, ul. Solec 30a, Warszawa.

Przyjęcie urodzinowe Kampanii Przeciw Homofobii dedykowane wszystkim wolontariuszom i wolontariuszkom, członkom i członkiniom, współpracownikom i współpracowniczkom, którzy przez ostatnie 11 lat działania KPH poświęcali swój czas na rozwój przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.
Wydarzenie zamknięte, na zaproszenie Zarządu Kampanii Przeciw Homofobii.

9.IX.2012 r.

godz. 14:00 – 22:00, Miasto Cypel, ul. Zaruskiego 6, Warszawa

Piknik oraz ognisko dla przyjaciół i przyjaciółek KPH oraz dzień konkursów. Do wygrania publikacje KPH i Krytyki Politycznej, tęczowe bransoletki, chorągiewki, przypinki i smycze i wiele innych nagród! W programie także rejs tęczową łodzią do Starego Miasta i z powrotem! Weźcie ze sobą przekąski, jedzenie do opieczenia nad ogniskiem, drobne na napoje chłodzące i grzejące oraz dobry humor!

Wydarzenie otwarte.

godz. 16:00, lokalizacja do potwierdzenia, Warszawa

Warsztaty Drag King. Drag King to osoba, obojętnie jakiej płci biologicznej, która w świadomy sposób robi przedstawienie z męskości. Jeśli kiedykolwiek zastanawiała/eś się nad tym, jakim mężczyzną chciał(a)byś być – warsztaty Drag King są właśnie dla Ciebie.

Wydarzenie otwarte, ilość miejsc ograniczona, zapisy droga mailową na mszczepkowski@kph.org.pl do 8.IX.2012 r. do godz. 18:00.

10.IX.2012 r.

godz. 12:00 – 18:00, Biuro KPH, ul. Solec 30a, Warszawa

Dzień Otwarty Biura. Jeśli zastanawiasz się jak działa KPH, nad czym pracują osoby zaangażowane w organizację, co można zrobić w ramach wolontariatu, jeśli chcesz przejrzeć nasze zbiory biblioteczne, zapakować pełną torbę naszych publikacji albo napić się kawy i pogadać, przyjdź na dzień otwarty!

Wydarzenie otwarte.

11.IX.2012 r.

godz. 18:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Czego życzysz KPH na 11 urodziny? Czego życzysz Sobie i Twoim bliskim osobom LGBT?

W ciągu ostatnich 11 lat pracy KPH udało nam się spełnić marzenia wielu osób: interweniowaliśmy w szkołach, prowadziliśmy sprawy sądowe, rozprzestrzenialiśmy wiedzę, wykładaliśmy Queer Studies. W dniu 11.09.2012 roku będziemy wypuszczać w powietrze balony z życzeniami dla KPH oraz dla wszystkich osób LGBT. Przyjdźcie złożyć nam i sobie życzenia, wypiszcie na balonach swoje marzenia.

Jeśli nie możecie być z nami osobiście to prześlijcie swoje życzenia mailowo na adresmszczepkowski@kph.org.pl lub napiszcie na naszej tablicy na FB www.facebook.com/lgbt.kph, a my poślemy je w niebo.

Wydarzenie otwarte.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?