Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii uruchamia Program Ochrony Prawnej KPH. Nowa inicjatywa KPH jest adresowana do osób, które stawiają czoła homo- i transfobii aktywnie działając na rzecz społeczności LGBT+. Celem Programu jest zapewnienie bezpłatnej pomocy prawnej tak, by osoby walczące o równość nie musiały samodzielnie mierzyć się z narastającymi na sile represjami prawnymi wynikającymi z ich aktywności. Dowiedz się więcej!

1. Czym jest Program Ochrony Prawnej KPH?
2. Do kogo adresowany jest Program Ochrony Prawnej KPH?
3. Jakie świadczenia obejmuje Program Ochrony Prawnej KPH?
4. Jak zgłosić się do Programu Ochrony Prawnej KPH?
5. Czy Ochrony Prawnej KPH jest bezpłatny?
6. Dlaczego KPH uruchomiło Program?
7. Kontakt

1. Czym jest Program Ochrony Prawnej KPH?

Program Ochrony Prawnej KPH to inicjatywa stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii. Celem Programu jest zapewnienie bezpłatnej pomocy prawnej tak, by osoby aktywnie działające na rzecz równych praw społeczności LGBT+ nie musiały samodzielnie mierzyć się z z represjami prawnymi wynikającymi z ich aktywności.

2. Do kogo adresowany jest Program Ochrony Prawnej KPH?

Program Ochrony Prawnej KPH jest adresowany zarówno do aktywistek i aktywistów LGBT+ jak i do wszystkich osób, które w ramach swojej działalności zawodowej, społecznej lub politycznej wspierają, bronią lub występują w imieniu społeczności LGBT+ i którym grożą wymierzone przeciwko nim działania prawne związane z ich aktywnością.

3. Jakie świadczenia obejmuje Program Ochrony Prawnej KPH?

W ramach Programu Ochrony Prawnej KPH można liczyć na bezpłatną pomoc prawna, czyli przydzielenie prawniczki lub prawnika, który będzie reprezentować daną osobę w toku całego prowadzonego przeciwko danej osobie postępowania. Oznacza to, że osoby objęte programem KPH będą mogły liczyć m.in. na:

  • bezpłatną pomoc prawną
  • reprezentację przez prawnika lub prawniczkę w sądzie czy na prokuraturze

W niektórych, uzasadnionych przypadkach, Kampania Przeciw Homofobii:

  • pokryje koszty postępowania lub pomoże w zorganizowaniu zbiórki
  • będzie wspierać w nagłośnieniu danej sprawy lub podejmie działania rzecznicze

4. Jak zgłosić się do Programu Ochrony Prawnej KPH?

Do programu Kampanii Przeciw Homofobii może się zgłosić każda osoba, która podejmuje aktywne działania na rzecz społeczności LGBT+ i której w związku z tym grożą wymierzone w nią konsekwencje prawne. Wystarczy wysłać maila na adres pop@kph.org.pl

5. Czy Program Ochrony Prawnej KPH jest bezpłatny?

Program Ochrony Prawnej KPH jest bezpłatny – osoby objęte Programem nie będą ponosić żadnych kosztów finansowych w zakresie oferowanych przez Kampanie Przeciw Homofobii świadczeń.

6. Dlaczego KPH uruchomiło Program Ochrony Prawnej?

Represje skierowane w stronę osób, które podejmują działania na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce narastają na sile. Nieuzasadnione prawnie najścia policji w prywatnych mieszkaniach, brutalne zatrzymania podczas pokojowych demonstracji, bezpodstawne zatrzymania bez kontaktu z adwokatem/ką czy wszczynanie przez prokuraturę postępowań sądowych – to tylko kilka przykładów problemów, z jakimi mierzą się osoby aktywnie sprzeciwiające się homo- i transfobii. Program Ochrony KPH ma na celu zapewnienie bezpłatnej pomocy prawnej tak, by osoby walczące o równość nie musiały samodzielnie mierzyć się z uderzającymi w nie represjami prawnymi.

7. Kontakt

Program Ochrony Prawnej KPH: pop@kph.org.pl

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?