Wesprzyj KPH

Już po raz siódmy w Poznaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji UNESCO (który od 1995 roku obchodzony jest 16 listopada), organizowane są Dni Równości i Tolerancji. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.

Poprzez spotkania, warsztaty, dyskusje, pokazy filmów oraz inne wydarzenia mające miejsce podczas Dni Równości i Tolerancji chcemy zwrócić uwagę na fundamentalne wartości jakimi są: równość, tolerancja oraz szacunek dla różnorodności. W tym roku hasło przewodnie Marszu Równości brzmi RÓWNE PRAWA TO NIE PRZYWILEJE.

W odróżnieniu od lat poprzednich zrywamy z abstrakcyjnymi hasłami na rzecz tego, co dla nas – mniejszości – najważniejsze. Chcemy określonych działań, a nie obietnic. Odwołujemy się do aktualnych wydarzeń, żądając konkretnych decyzji w związku z trzema najważniejszymi dla nas ustawami:

  • Ustawie o związkach partnerskich,
  • Zgodnej z Konstytucją Ustawie o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania,
  • Ustawie o zbrodniach z nienawiści i mowie nienawiści.

Wierzymy, że w państwie demokratycznym i społeczeństwie obywatelskim różnice między ludźmi powinny być szanowane, niezależnie od pochodzenia, wyznania, wieku, płci, stanu zdrowia, położenia ekonomicznego, orientacji seksualnej, obyczajów czy miejsca zamieszkania. Sprzeciwiamy się dyskryminacji i nierównościom społecznym. Wypowiadamy stanowcze „tak” idei dyskusji, tolerancji i szacunku dla tego, co inne.

Każdego roku w listopadzie maszerujemy ulicami Poznania aby przypomnieć wszystkim o tych ważnych dla nas wartościach. Na ulicach NASZEGO MIASTA chcemy zwrócić uwagę, że demokracja nie osiągnie dojrzałości dopóki jakakolwiek grupa społeczna jest dyskryminowana przez państwo i prawo. Solidaryzujemy się z tymi wszystkimi, którzy walczą o równość, tolerancję, szacunek.

Program 7. Dni Równości i Tolerancji w Poznaniu
8 – 22 listopada 2010

Program dostępny jest w wersji PDF [pobierz PDF 262 KB]
Program może ulec zmianie, aktualne informacje na naszej stronie internetowej: www.dnirownosci.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?