Wesprzyj KPH

19 lutego prezydent Słowenii, Borut Pahor, otworzył konferencję „Breaking the Walls of Silence” dotyczącą homofobii i transfobii w edukacji. Konferencja organizowana była w Lublanie przez KPH i słoweńską organizację Legebitra w partnerstwie z LGBT Youth Scotland.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki Rady Europy, UNESCO, Parlamentu Europejskiego, Ministerstwa Edukacji Niderlandów, administracji państwowej Szkocji, Włoch, Polski, Słowenii, Malty oraz instytucji badawczych i organizacji pozarządowych UE.

W programie konferencji znalazły się panele i warsztaty dot. międzynarodowych i lokalnych badań sytuacji osób LGBT w szkołach i na uczelniach, regulacji i polityk przeciwdziałających dyskryminacji, oraz skutecznych sposobów edukacji młodzieży oraz kadry szkolnej.

Efektem współpracy KPH i Legebitry jest poradnik dla nauczycieli i nauczycielek przybliżający tematykę LGBT i zapobiegania przemocy rówieśniczej motywowanej uprzedzeniami. Poradnik w wersji angielsko- i polskojęzycznej zostanie opublikowany w marcu br.

Konferencja jest jednym z działań KPH na rzecz poprawy sytuacji młodzieży LGBT i przeciwdziałania przemocy w szkole, będących strategicznymi priorytetami organizacji na 2013 rok. Liczymy, że w najbliższym czasie zaangażowanie polskiej administracji rządowej w tę tematykę dorówna zaangażowaniu, jakie wykazał prezydent Słowenii i burmistrz Lublany.

Z ramienia KPH w konferencji uczestniczyli Jan Świerszcz oraz Magdalena Świder.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?