Wesprzyj KPH

31-ego maja ruszył wspólny projekt Kampanii Przeciw Homofobii i białoruskiej organizacji na rzecz praw człowieka Gay Belarus. Członkowie i członkinie partnerów KPH przyjechali do Warszawy w ramach wizyty studyjnej, która jest częscią projektu ‘Prawa osób LGBT i demokracja’ finansowanego przez Ambasadę Niderlandów.Wizyta trwała 5 dni, jej uczestnicy wzięli udział w serii warsztatów i debat przeprowadzonych przez doświadczonych aktywistów ruchu LGBT w Polsce, spotkali się z przedstawicielami Ambasady Holenderskiej, Lambdy Warszawa oraz politykami i działaczami, m.in. z Robertem Biedroniem, Anną Grodzką oraz Agatą Chaber, prezesem KPH. Pod czas wizyty Białorusini uczestniczyli w konferencji na temat związków partnerskich w sejmie, zwiedzili Kancelarię Rady Ministrów oraz spotkali się z pracownikami biura Pełnomocniczki ds. Równego Traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz. Za ważny element pobytu w Warszawie uczestnicy uważają Paradę Równości 2012, ponieważ podobne wydarzenia są nie do zorganizowania na Białorusi.

„Ironizując, można powiedzieć, że Miński GayPride odbył się na uchodźstwie. Nigdy nie nosiliśmy tyle banerów i flag ulicami Mińska. Nigdy nie czuliśmy się tak wolno w swoim kraju, jak w polskiej stolicy: nikt nas nie zaczepiał, nikt nie zabierał i nie deptał nasze flagi. Także powiedzieliśmy to co chcieliśmy powiedzieć zawsze: lepiej być gejem, niż dyktatorem” – Sierhiej Androsenka, GayBelarus, prezes.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?