Wesprzyj KPH

W prawdzie wspominaliśmy już o zielonogórskiej pomocy dla LGB, jednak, z racji rozkwitu tej inicjatywy, nie sposób nie wspomnieć o kolejnej możliwości, jaką przygotowała dla Was Kampania Przeciw Homofobii w Zielonej Górze!
Oprócz dyżurów psychologa-psychoterapeuty, Daniela Bąka (Stowarzyszenie Tęczówka), który udziela Wam bezpłatnych konsultacji, a także Telefonu Zaufania, prowadzonego przez zielonogórską specjalistkę poradnictwa, już od 1 lutego 2010 r. rusza także poradnictwo Skype!
„Stwierdziliśmy, że naszą pomoc należy rozszerzyć. Należy umożliwić dostęp do poradnictwa, osobom, które z określonych przyczyn nie są w stanie zadzwonić do naszego telefonu zaufania” – mówi Marta, członkini KPH Zielona Góra.
„Analizując dotychczasowe dyżury, można śmiało stwierdzić, że sam telefon nie wystarcza. Aby dotrzeć do jak największej liczby osób, musimy zrobić coś jeszcze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że są takie osoby, które nie chcą, nie lubią, bądź nie mogą porozmawiać przez telefon. To właśnie z myślą o nich zdecydowaliśmy się udostępnić kontakt Skype” – dodaje specjalistka prowadząca zielonogórski telefon zaufania dla LGBT.
Mając na uwadze prawdziwy boom poradnictwa przez Internet, a także wielki entuzjazm i poparcie dla takich praktyk, Kampania Przeciw Homofobii w Zielonej Górze postanowiła uruchomić dla Was kontakt: kph.telefon.zaufania.zielonagora
Równolegle z dyżurem Telefonu Zaufania, w każdy poniedziałek, w godzinach od 19:00 do 21:00, możecie – za pomocą Skype’a – porozmawiać, podzielić się myślami, czy chociażby zaczerpnąć informacji o działaniach oddziału.
„Mimo, iż od teraz będę mieć pod opieką dwie słuchawki, tę telefoniczną i tę wirtualną, to pewnością taki pomysł będzie mieć powodzenie. W końcu pomagamy i wspieramy. A to przecież najważniejsze!” – mówi zielonogórska specjalistka.
Jednocześnie chcemy poinformować, że kolejny dyżur psychologa-psychoterapeuty odbędzie się w trzecim tygodniu lutego. Wszelkie informacje znajdziecie na stronie internetowej oddziału (zielonagora.kph.org.pl). Zgłosić może się każdy! Dyżur będzie mieć formę konsultacji i można z niego skorzystać, wcześniej zgłaszając się do specjalisty, Daniela: dbak@gestalt.waw.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?