Wesprzyj KPH

W dniu dzisiejszym na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się seminarium poświęcone teamtyce związków partnerskich. Wydarzenie odbyło się przy współpracy Queer UW a patronatem objęła je Pełnomocniczka do Spraw Równego Traktowania – Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Seminarium składało się z dwóch paneli – w pierwszym wzięli udział aktywiści z zagranicy – Czech i Węgier, którzy opisywali drogę ich krajów do regulacji związków partnerskich, a także kształt obecnie obowiązujących rozwiązań prawnych w tym zakresie.

Drugi panel poświęcony był zagadnieniom prawniczym i wzięli w nim udział mec. Piotr Paduszyński, dr. Monika Zima-Parjaszewska, dr Adam Bodnar i Ministra Agnieszka Kozłowska-Rajwicz.

Po panelach głos został oddany słuchaczom, pytania zadawały osoby z publiczności, jedną z których była Aneta Ostrowska, absolwentka Akademii Zaangażowanego Rodzica działającej przy Kph. Pytała ona o kształt projektu PO oraz szanse na jego prowadzenie, tak aby była możliwość zarejestrowania związku przez jej córkę wraz z partnerką.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?