Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii grupa lokalna Trójmiasto i Księgarnia Bookarnia w Sopocie zapraszają na dyskusję wokół książki dla młodzieży „Pluszowe bestie”. Odbędzie się ona 30 czerwca (czwartek) w Sopocie. Szczególnie zachęcamy do udziału dzieci wraz z opiekunami.

30 czerwca 2011, godz. 18:00 – 20:00
Bookarnia, Sopot, ul. Haffnera 7/9
telefon (58) 55 00 772
kontakt@bookarnia.pl
www.bookarnia.pl

W tej programie m. in.:

  • czytanie fragmentów tekstu,
  • rozmowa z wydawcą – Robertem Biedroniem,
  • możliwość zakupienia książki.

Z recenzji na portalu www.homoseksualizm.org.pl:

Wydawnictwo AdPublik słynie z wydawania książek LGBTQ, a także, pioniersko w naszym kraju, dla dzieci i młodzieży. Należy mu się za to co najmniej pochwała. Dlatego tym chętniej sięgnęłam po nową pozycję „Pluszowe bestie” autorstwa Chorwata Zorana Krušvara. Książka opowiada o grupie pluszowych zabawek, z których wyrasta ich właścicielka Dorotka, więc zostają oddane do innych dzieci w rodzinie. Malcy okazują się jednak potworami i dokonują okrutnych praktyk na zabawkach, nie wiedząc pewnie, że one żyją. Zwierzęta jednak, pod wodzą misia Grzesia, który chce być bohaterem filmów akcji, wymyślają plan, dzięki którym dają popalić swoim nowym właścicielom i właścicielkom. Gdzie tu wątki LGBTQ? Otóż właścicielką zwierząt jest Dorotka. Jest ona lesbijką, i nikogo w powieści to nie dziwi. Zwierzątka nawet tłumaczą sobie, jak to jest, gdy są dwie mamy.
(…)
Książka jest dowcipna i uczy tolerancji dla różnorodności: jedna z bohaterek – żółwica chcąca być wiewiórką – nikogo nie dziwi, a wręcz jest wspierana przez swoich towarzyszy i towarzyszki. Oprócz pary „ludzkich” lesbijek, zwierzątkom, przez eksperymenty dzieci, też zdarzają się rozważania na pograniczu homoseksualnym i trans. Wielkim plusem jest też propagowanie literatury nie tylko z Zachodu. No i wydawanie książek dla dzieci i młodzieży.
(…)

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?