Wesprzyj KPH

Z radością informujemy, że Robert Biedroń, członek zarządu KPH i wieloletni prezes stowarzyszenia (2001-09) otrzymał mandat poselski w niedzielnych wyborach do Sejmu z ramienia Ruchu Palikota. Robert otrzymał 16 919 głosów w okręgu gdyńsko-słupskim. Zarząd KPH gratuluje Annie Grodzkiej, prezesce Transfuzji, która w okręgu krakowskim otrzymała 19 451 głosów i jest obecnie jest jedyną transpłciową parlamentarzystką na świecie.

Posłanką z ramienia Ruchu Palikota została również Wanda Nowicka, prezeska Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która w swej działalności na rzecz kobiet, zawsze wspierała postulaty LGBT.

Gratulujemy także wszystkim kandydatom i kandydatkom – otwartym lesbijkom i gejom, którzy startowali w wyborach parlamentarnych 9 października. Po raz pierwszy w wyborach parlamentarnych była tak liczna reprezentacja otwartych osób LGBT:

Anna Zawadzka – 2197 głosów
Katarzyna Bienias – 1896 głosów
Krystian Legierski – 1862 głosy
Sandra Ejsymont – 1557 głosów
Paweł Jasiński – 1305 głosów
Tomasz Szypuła – 929 głosów
Janusz Boguszewicz – 410 głosów
Joanna Kasprowicz – 221 głosów
Karolina Skowron – 262 głosy

Zarząd KPH wyraża nadzieję, że obecność polityków LGBT w polskim parlamencie pozwoli na uregulowanie prawne najważniejszych kwestii osób nieheteroseksualnych – uchwalenie ustawy o umowie związku partnerskiego, ustawy penalizującej przestępstwa i mowę nienawiści oraz ustawę o zmianie płci. Zarząd KPH będzie wpierał wysiłki wszystkich posłów i posłanek, ze wszystkich klubów parlamentarnych w ich staraniach zmierzających do uchwalenia wspomnianych ustaw i pozostałej ich działalności na rzecz otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?