Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza na debatę o mowie nienawiści. Środa, 13 maja, godz. 19 w warszawskim biurze KPH.

 

Nie ma w Polsce geja ani lesbijki, którzy nie słyszeliby homofobicznej mowy nienawiści, choć wielu – zbyt wielu! – z nas puszcza ją mimo uszu, traktuje jako „normalne” zjawisko. Mogą to być okrzyki „Pedały do gazu!” czy „Zrobimy z Wami, co Hitler z Żydami”, które padały z ust przeciwników Parad Równości. Mogą to być wynurzenia Wojciecha Cejrowskiego, który homoseksualizm uważa za „obrzydlistwo” a na niedawnym wykładzie na KUL miał zachęcać do „tępienia gejów”. Mogą to być wreszcie wyzwiska i inne nienawistne teksty, które słyszymy w naszym codziennym życiu – w tramwajach, windach, na ulicy. Lub w sklepie, jak pewien gej ze Szczecina, który nie wytrzymał homofobicznych bluzgów swej sąsiadki i podał ją do sądu.

 

Kampania Przeciw Homofobii przygotowała raport o homofobicznej mowie nienawiści w Polsce, który zostanie opublikowany w najbliższych dniach.

 

O tym, czy – i jak – karać za homofobiczną mowę nienawiści, będziemy dyskutować w najbliższą środę, 13 maja br. o godz, 19.00 w warszawskiej siedzibie KPH przy ul. Żelaznej 68. Wstęp wolny.

 

 

W debacie wezmą udział:

– Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka,

Sergiusz Kowalski, współautor „Raportu o homofonicznej mowie nienawiści w Polsce”,

Ewa Siedlecka, dziennikarka „Gazety Wyborczej”,

Kazimiera Szczuka, członkini „Krytyki Politycznej”, publicystka,

Krzysztof Śmiszek, prawnik Kampanii Przeciw Homofobii, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

 

Debatę poprowadzi Robert Biedroń, członek Zarządu KPH.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?