Wesprzyj KPH

W niedzielnym wydaniu programu „Pociąg do polityki” Jarosław Gowin stwierdził, że „prawdziwy mężczyzna rozróżnia tylko trzy kolory: zaj…y, jakiś inny, bardzo brzydki i pedalski”. W odpowiedzi na homofobiczny żart polityka, Kampania Przeciw Homofobii postanowiła wręczyć Gowinowi prezent w postaci palety kolorowych farb.

[Zobacz więcej…]

Zdaniem prezesa KPH, Agaty Chaber: – Wulgarne wypowiedzi, takie jak ostatnie wystąpienie Jarosława Gowina, nie przystoją osobom reprezentującym naród. Politycy, którzy decydują się na publiczne żarty o zabarwieniu homofobicznym, dają przyzwolenie na wyrażanie dyskryminujących poglądów innym osobom. Droga od nienawistnych komentarzy do aktów przemocy jest naprawdę krótka, dlatego tak istotne jest, aby reagować na wszelkiego rodzaju przejawy mowy nienawiści.

W programie założyciel Polski Razem, poza homofobicznym żartem, przedstawił także swoje poglądy na temat związków jednopłciowych. Na pytanie, czy osoby homoseksualne powinny żyć w celibacie, Gowin odpowiada twierdząco. Kampania Przeciw Homofobii stanowczo przeciwstawia się stanowisku polityka. Jak podkreśla prezes KPH – Rolą polityków jest wspieranie obywateli i obywatelek w realizacji ich potrzeb. Jedną z nich jest godne zakładanie rodzin. Odbieranie takiej możliwości części Polaków i Polek stawia ich w pozycji obywateli drugiej kategorii. 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?