Wesprzyj KPH

Tęczowe pączki i rozmowa, podczas której będzie można zadać pytania dotyczące osób LGBT – to pomysł Kampanii Przeciw Homofobii na Tłusty Czwartek w Lubartowie. Przedstawicieli organizacji będzie można spotkać 23 lutego przed Lubartowskim Ośrodkiem Kultury między godziną 13:30 a 15:30. Inicjatywa KPH jest odpowiedzią organizacji na homofobiczną wystawę Fundacji Życie i Rodzina, która zawisła w centrum Lubartowa.

Skandaliczna wystawa Fundacji Życie i Rodzina, która swoje tourne po Polsce rozpoczęła w sierpniu 2016 roku, dotarła tym razem do Lubartowa. Homofobiczne banery można oglądać przed Lubartowskim Ośrodkiem Kultury. W tej samej lokalizacji 23 lutego odbędzie się happening KPH. Na przechodniów będą czekały tęczowe pączki rozdawane z okazji Tłustego Czwartku. Będzie też można zadać każde, nawet najtrudniejsze pytanie dotyczące gejów, lesbijek, osób biseksualnych oraz transpłciowych. Postanowiliśmy podejść do problemu wystawy z humorem. Stąd pomysł tęczowych pączków. Same pączki to jednak za mało. Dlatego rozdawaniu słodyczy będzie towarzyszyć rozmowa – mówi Mirosława Makuchowska z KPH i dodaje – Planujemy odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych, jakie zostanie nam zadane. Mamy nadzieję, że nasze odpowiedzi oraz bezpośredni kontakt z osobami LGBT przekona mieszkańców i mieszkanki Lubartowa, że wystawa „Stop dewiacji” nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Lubartów to trzecie miasto w województwie lubelskim, do którego dotarła wystawa Fundacji Życie i Rodzina. Wcześniej homofobiczne banery można było zobaczyć w Lublinie i Radzyniu Podlaskim. Wystawa wisiała również w Opocznie, Krakowie i Kielcach, gdzie została zniszczona przez oburzonych mieszkańców.

Happening KPH z okazji Tłustego Czwartku: 23.02, godz. 13:30 – 15:30, plac przed Lubartowskim Ośrodkiem Kultury (ul. Rynek II 1, Lubartów)

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?