Wesprzyj KPH

Oświadczenie Prezesa KPH w sprawie wypowiedzi wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego SLD Marka Wikińskiego.

Warszawa, 11 sierpnia 2011

Sz. P. Grzegorz Napieralski
Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Sz. P. Katarzyna Piekarska
Wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Szanowni Państwo

Z zaskoczeniem i z zażenowaniem przeczytałem wypowiedź wiceprzewodniczącego klubu poselskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marka Wikińskiego, który odnosząc się do pytań dziennikarzy dotyczących startu w wyborach parlamentarnych Roberta Biedronia odparł: „Jestem tak taktowny wobec pana Roberta Biedronia, że aż się obawiam, żebym nie stał się obiektem adoracji z jego strony.”

Pan Poseł Marek Wikiński starając się zdyskredytować swojego niedawnego kolegę partyjnego sięga po retorykę, która ma ośmieszyć Roberta Biedronia. Na szczególne potępienie zasługuje fakt, iż jest to retoryka zabarwiona homofobicznie, w niewybredny sposób odnosząca się do orientacji seksualnej Biedronia.

Ta wypowiedź jest szczególnie niezrozumiała w kontekście działań partii, która w parlamencie składa projekt ustawy o zwalczaniu mowy nienawiści, czy ustawy o umowie związku partnerskiego.

My – lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe – oczekujemy od przedstawicieli partii lewicowej, szczególnej wrażliwości na walkę z wykluczeniem i dyskryminacją.

Zwracam się do Państwa z prośbą o interwencję w tej sprawie. Kopię niniejszego listu przesyłam do Rzecznika Dyscypliny Partyjnej SLD, licząc na właściwą reakcję.

Z poważaniem

Tomasz Szypuła
Prezes Zarządu

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?