Wesprzyj KPH

Wróć

Oświadczenie ws. wyboru nowej Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania

OŚWIADCZENIE

Kampanii Przeciw Homofobii

ws. wyboru prof. Małgorzaty Fuszary na stanowisko Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania

 

W dn. 22 lipca 2014 roku Premier Donald Tusk ogłosił wybór prof. Małgorzaty Fuszary na stanowisko Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania. W imieniu Kampanii Przeciw Homofobii, ogólnopolskiej organizacji pożytku publicznego, pragnę wyrazić radość z powodu tego wyboru. 

Stanowisko Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania jest niezwykle ważne w oczach organizacji pozarządowych starających się o zwiększenie poziomu równouprawnienia grup marginalizowanych i dyskryminowanych w Polsce. Osoby piastujące ten urząd od lat stanowią między Rządem a trzecim sektorem łącznik, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie poważnej debaty na temat zmian regulacji prawnych i praktyk w dziedzinie równego traktowania, w tym ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Wiedza i doświadczenie prof. Fuszary w zakresie równości płci oraz mniejszości kulturowych i etnicznych, zarówno w perspektywie socjologicznej jak i prawnej, są bezcenne. Jesteśmy przekonani, iż utrzyma ona poważny poziom dyskusji z trzecim sektorem, w tym z organizacjami działającymi na rzecz równouprawnienia osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych), oraz że aktywnie wdrażać będzie zmiany zaproponowane przez swoją poprzedniczkę, dr Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz. 

Jako organizacja ekspercka w zakresie równego traktowania ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową oferujemy swoje wsparcie i współpracę. 

W imieniu Zarządu KPH

Agata Chaber

Prezes Zarządu

Kontakt dla mediów: Agata Chaber, achaber@kph.org.pl, 505 132 919.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?