Wesprzyj KPH

Wróć

Oświadczenie KPH ws. chuligańskiego ataku na biuro poselskie Anny Grodzkiej

W związku z chuligańskim atakiem na biuro poselskie Anny Grodzkiej w dn. 26 kwietnia, Zarząd KPH wyraził swoje zaniepokojenie oraz wezwał krakowską policję o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo osób LGBT w przededniu festiwalu Queerowy Maj i Marszu Równości. 

Warszawa, 27 kwietnia 2012

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KAMPANII PRZECIW HOMOFOBII

Zarząd Kampanii Przeciw Homofobii z zaniepokojeniem i smutkiem przyjął wiadomość o chuligańskim ataku na biuro poselskie Anny Grodzkiej w Krakowie. 26. kwietnia przed godziną 19:00, gdy w biurze przy ul. Brackiej 15 odbywało się spotkanie dyskusyjne z cyklu „Grodzka na Brackiej” nieznany sprawca podrzucił pod drzwi biura dwa granaty dymne. Na szczęście, dzięki opanowaniu pracowników biura i reakcji straży pożarnej nikomu nic się nie stało.

Niestety nie jest to odosobniony przypadek w ostatnim czasie w Krakowie. Do podobnego incydentu doszło 12. kwietnia podczas benefitu na rzecz festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości w Klubie Literki przy ul. Berka Joselewicza 21. Wtedy także nieznany sprawca podrzucił świecę dymną przed budynek, a dym częściowo dostał się do klubu.

Zwracamy się do krakowskiej policji, w tym małopolskiego pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. ochrony praw człowieka – podinspektora Pawła Karnasa o podjęcie działań, które pozwolą wykryć sprawców, a przede wszystkim przywrócą poczucie bezpieczeństwa krakowskiej społeczności osób LGBT, szczególnie iż w dniach 17-20 maja 2012 w Krakowie odbędzie się festiwal Queerowy Maj, którego częścią jest Marsz Równości.

W imieniu Zarządu Kampanii Przeciw Homofobii
Agata Chaber
Prezes

Kontakt dla prasy:
Tomasz Szypuła
Rzecznik prasowy Kampanii Przeciw Homofobii
tszypula@kph.org.pl
tel. 531 971 901

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?