Wesprzyj KPH

Wróć

Ostatnia możliwość zgłoszenia się na bezpłatne warsztaty dla rodziców osób LGBT

Ostatnia możliwość zgłoszenia się na bezpłatne warsztaty dla rodziców osób LGBT 

Cykl sześciu weekendowych spotkań rozpoczyna się pod koniec maja 2014.

Do udziału zapraszamy akceptujących ojców i mamy osób LGBT pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej oraz w spotkaniach z innymi rodzicami przekonać się, na ile ich doświadczenia są zbieżne a na ile są one kwestią indywidualną. 

Warsztaty nie mają charakteru pomocy psychologicznej, doświadczenia ostatnich dwóch edycji wykazały jednak wyraźnie, jak wiele siły i radości rodzice z nich czerpali. 

Naczelnym i długofalowym celem cyklu nazwanego Akademią Zaangażowanego Rodzica jest wspieranie emancypacji rodziców osób LGBT, często borykających się z podobnym stresem mniejszościowym jak ich dzieci. ”Kiedy dzieci wychodzą z szafy, wchodzą do niej rodzice” było najczęściej powtarzającym się zdaniem w komentarzach do kampanii społecznej „Rodzice odważcie się mówić” w 2013 roku. O tej właśnie szafie będziemy dużo rozmawiać – jaki ma wpływ na nasze życie i funkcjonowanie całej rodziny, co siedząc w niej zyskujemy a co tracimy, wobec kogo się z niej wychylamy. Warsztaty mają dostarczyć matkom i ojcom osób LGBT rzetelnej wiedzy na temat różnych aspektów homoseksualności i transpłciowości oraz stworzyć im możliwość zbudowania sieci kontaktów i wzajemnego wspierania się w przyszłości.

W reportażu nadanym przez Radio Gdańsk wypowiadają się uczestniczki warsztatów w 2013 r: http://www.radiogdansk.pl/index.php/audycje-rg/dokumenty-i-reportaze/item/12567-rodzice-z-szafy.html

„Wszyscy sądzę przeszliśmy taką fazę zaprzeczenia, że to po prostu niemożliwe, że to nie mogło mnie spotkać, że to się zmieni.”

„Błądziłam po Internecie. Wiedza, którą tam zdobywałam tylko pogłębiała moje poczucie winy, bo pierwsza rzecz to jest pytanie: Czy to moja wina? Co ja zrobiłam nie tak? A dlaczego to tak jest? Miałam potrzebę poszukać rodzica, który ma tak samo. (…) Długo, długo nie znalazłam nikogo takiego aż dostałam wiadomość o Akademii Zaangażowanego Rodzica.„

„W tym gronie znaleźliśmy przyjaźnie myślę, mamy wspólną bazę” 

Sześć weekendowych warsztatów odbędzie się w okresie maj – listopad 2014, z przerwą w okresie wakacyjnym. Udział w warsztatach jest bezpłatny, KPH oferuje zwrot kosztów podróży, bezpłatne noclegi w Warszawie, 2 lunche oraz bar kawowy. 

Terminy i tematy zjazdów:

24/25 maja  

Co coming out dziecka zmienia w naszym życiu?

•14-15 czerwca

Wiedza o homoseksualności – aspekty społeczne, zdrowotne i psychologiczne

•05/06 lipca 

Warsztat antydyskryminacyjny – stereotypy, uprzedzenia, mechanizmy dyskryminacji.

•13-14 września

Wiedza o regulacjach prawnych dotyczących LGBT w Polsce i na świecie

•11-12 października  

Jak godzić wiarę z miłością i szacunkiem do własnego dziecka. 

Jak prowadzić dialog z mniej akceptującym rodzicem/ członkiem rodziny ? 

•22-23 listopada

Umiejętność kontaktowania się mediami

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach, wyślij do 17 maja zgłoszenie na adres kremin@kph.org.pl lub skontaktuj się telefonicznie po więcej informacji z numerem 506 055 713.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?